Згадаймо тих, хто пішов від нас цього року, залишивши по собі слід у різних царинах людської діяльності та світлу пам’ять у серцях.
У січні 2021 року помер відомий український дизайнер Сергій Єрмаков, який був єдиним незрячим модельєром одягу в світі. Єрмакову було 48 років.
1 лютого, пішов з життя відомий український театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня. Йому було всього 63 роки.
У березні На 83-му році життя помер перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко.
1 березня помер актор Київського театру російської драми ім. Лесі Українки Іван Марченко. Йому було 44. Більше 5 років він боровся зі страшною хворобою.
27 березня на 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук.
У березні помер відомий український продюсер Олександр Сірий. У столиці Олександра Сірого знають як успішного продюсера, колишнього генерального продюсера Першого каналу і виконавчого директора Freedom Hall.
У травні на 75-му році життя помер український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист і громадський діяч Михайло Слабошпицький. Серед його робіт – документальна, публіцистична та біографічна проза, а також численні твори для дітей. Зокрема, Слабошпицького знає та любить українська дітвора за твори «Славко й Жарко», «Хлопчик Валь», «Озеро Олдан», «Папуга з осінньої гілки» та інші.
13 квітня на 75-році життя відійшов у засвіти відомий український скульптор, голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик, який створив пам’ятники українському історику Михайлу Грушевському, письменнику Олесю Гончару та актору Миколі Яковченку.
13 червня помер відомий український хореограф, суддя шоу “Танці з зірками” Григорій Чапкіс. Йому був 91 рік. Син українського хореографа Григорія Чапкіса Грег назвав причину смерті свого батька. Чим запам’ятався танцівник-легенда Григорій Чапкіс – читайте за посиланням.
5 серпня у віці 80 років помер український державний діяч Євген Марчук, який останні кілька років представляв Україну в Тристоронній контактній групі. У незалежній Україні він був першим головою Служби безпеки України, четвертим прем’єр-міністром, також очолював Міністерство оборони та був секретарем РНБО.
Олександр Ройтбурд, 59 років, помер 8 серпня від онкозахворювання. Відомий художник-постмодерніст, учасник понад 100 виставок та арт-проєктів у всьому світі. З 2018 року очолював Одеський художній музей, місцева влада двічі намагалася усунути його з посади. Після смерті Ройтбурда музею присвоїли статус національного і збираються дати йому ім’я колишнього директора.
11 вересня у Києві на 93-му році життя помер Флоріан Юр‘єв — український педагог, художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, кольорист, майстер-художник скрипкових музичних інструментів, кандидат мистецтвознавства, поет, громадський діяч. Кияни його знають яка автора “тарілки” на Либідській та модерністського герба столиці, а також наземної станції метро “Хрещатик” (головний архітектор проекту — В. Добровольський), ресторану “Метро”.
4 жовтня після тяжкої та тривалої хвороби на 71-му році помер директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва Анатолій Вершигора. Заслужений лікар України віддав медичній галузі понад 45 років життя, з них 42 – столичній «швидкій».
8 жовтня помер український айтішник і винахідник, засновник крафтових соцмереж Олексій Мась – один з перших успішних українських інтернет-підприємців. Він відомий тим, що створив поштовий сервіс Mail.ua, який був проданий Mail.ru.
13 жовтня на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов.
Наприкінці жовтня на 104-му році життя нас покинув ветеран Другої світової війни, капітан 1-го рангу Військово-морських сил СРСР, учасник битви під Сталінградом Іван Залужний.
4 листопада з життя пішов Віталій Малахов – народний артист України, український театральний режисер, художній керівник-директор Київського драматичного театру на Подолі. Лауреат національної премії України ім. Т. Г. Шевченка в галузі мистецтва 2008 року. Як стало відомо, Київському академічному драматичному театру на Подолі можуть присвоїти ім’я режисера Віталія Малахова.
6 листопада, у віці 88 років пішов з життя колишній в.о. прем’єр-міністра України, депутат Верховної Ради багатьох скликань Юхим Звягільський. На початку листопада політик потрапив до реанімації в Києві через ускладнення від коронавірусу.
9 листопада у Києві на 74-му році життя помер колишній депутат Київради, провідний інженер із льотних випробувань АНТК ім. Антонова Віталій Комов. Кияни згадують його як одного з найкращих громадських діячів міського самоврядування.
21 листопада, у віці 87 років помер Вадим Олександрович Гречанінов – генерал-майор у відставці, доктор військових наук, академік, почесний президент Атлантичної Ради України, голова наглядової ради Інституту міжнародних досліджень і оборонної політики. В минулому помічник Президента України з військових питань, начальник Центру оперативно-стратегічних досліджень Міністерства оборони України.
25 листопада, помер 83-річний Олександр Омельченко, який багато років був очільником Києва, останнім часом був лідером фракції “Єдність”. Ексочільник столиці помер від серцево-судинної недостатності на тлі коронавірусу. Чим запам’ятався Олександр Омельченко – читайте за посиланням.
3 грудня 2021 року помер український композитор-пісняр, народний артист України Мар’ян Гаденко. У творчому доробку композитора понад 800 пісень. Більшість з них Мар’ян Гаденко написав на власні тексти, хоч на музику лягають і натхненні поезії улюблених авторів, таких як Микола Сингаївський, Степан Галябарда, Зоя Кучерява, Марія Матіос, Ганна Чубач, Олександр Мороз, Вадим Крищенко, Ганна Дущак та Валентини Полинок.