Помер архітектор Флоріан Юр’єв – автор модерністського герба Києва і “тарілки” на Либідській

Автор: Галина Ворона
12:16 11.09.2021

Сьогодні, 11 вересня, у Києві на 93-му році життя помер Флоріан Юр‘єв — український педагог, художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, кольорист, майстер-художник скрипкових музичних інструментів, кандидат мистецтвознавства, поет, громадський діяч. Кияни його знають яка автора “тарілки” на Либідській та модерністського герба столиці, а також наземної станції метро “Хрещатик” (головний архітектор проекту — В. Добровольський), ресторану “Метро”.

Помер архітектор Флоріан Юр’єв – автор модерністського герба Києва і “тарілки” на Либідській

Про це повідомила у Facebook депутатка Київради Євгенія Кулеба.

Сьогодні від нас пішов Флоріан Юр‘єв — автор модерністського герба Києва, “тарілки” на Либідський і мікрорайону Нивки 3″, – написала вона.

Як пишуть у спільноті “Громадська організація “Музей сучасного мистецтва”, Флоріан Юр’єв відійшов у позасвіти сьогодні вранці у колі близьких і друзів.

11 серпня Флоріану Юр’єву виповнилось 92 роки.

Він залишив нам свою “літаючу тарілку” на станції метро “Либідська” (будівля Українського інституту науково-технічної та економічної інформації МОН України) як свідчення того, що й сам архітектор був “іншопланетянин” поміж нами. Залишив скрипки, в яких вчуватиметься його голос. Залишив метод колірної фонетичної транскрипції, щоб кольором записувати музичні твори, робити кольорові партитури. Залишив теорію кольоромузики і картини, які ці теорію ілюструють. Флоріан залишив по собі так багато свідчень своєї унікальності, що роботи по їхньому осмисленню та усвідомленню масштабу особистості автора вистачить на кілька поколінь”, – йдеться в дописі.

Фото: Facebook-спільнота “Свідки Флоріана”

Флоріан Юр’єв народився 1929 року у Сибіру. Його батько – біолог, переслідуваний радянською владою за наукову роботу по генетиці, одружився під час перебування на засланні.

Флоріан Юр’єв закінчив Іркутське училище мистецтв, Київський художній інститут (графік, 1956), аспірантуру Московського поліграфічного інституту (спеціальність — мистецтвознавство) (1974), докторантуру Львівського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (1980).

Навчався скрипковій справі у київських майстрів  Феодосія Драпія, Никифора Лупича, Івана Бітуса, в Італії у представника кремонської школи майстра Джиобатта Морассі, а також в штаті Нью-Джерсі (США) у відомого майстра Романа Маца.

Флоріан Юр’єв був надзвичайно обдарована людина та вражає різноманітністю своєї діяльності. Він відомий своїми творчими досягненнями як архітектор-художник, вчений-кольорист, музикант, композитор, майстер-художник скрипкових музичних інструментів.

Йому належить і оригінальний метод колірної фонетичної транскрипції, який може бути застосований до всіх мов, а також для колірного запису музичних творів. У ній художник поєднує звуки, зображення та слова, додаючи до кольору та музики мистецтво поезії.

На творчому рахунку Юр’єва — сім авторських патентів в царині музичної акустики, що вдосконалили і надали сучасного звучання традиційним струнним інструментам (скрипці та віолончелі).

Читайте також: 10 фактів про каштани Києва. Є дизайнерські, бронзові та навіть 300-літні

Нагадаємо, “тарілку” на Либідській внесли в реєстр пам’яток архітектури. Її мають реставрувати, а поки що обнесли зеленим парканом.

Великий Київ у Google News

підписатися