Помер відомий український режисер Сергій Проскурня

23:42 01.02

Сьогодні, 1 лютого, пішов з життя відомий український театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня. Йому було всього 63 роки.

Помер відомий український режисер Сергій Проскурня

Про це повідомив у Facebook ексміністр культури Євген Нищук.  

“Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ..
Я його називав наш Драматург..
Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив..
Мій ВЕЛИКИЙ ДРУГ..
Величезна втрата для мене.. для усіх нас…
Пишу про тебе у минулому часі і не вірю…
Розривається серце від болю”, – написав Ніщук.

Причина смерті поки не розголошується.

В соцмережі артисти, театральні діячі, політики вже висловлюють свій сум. Так співачка Анжеліка Рудницька написала, що через карантини давно не бачилися і жартували, що якось зберемося і відсвяткуємо і наші дні народження, і усі пропущені свята: 

“Він завжди був поруч – на відстані одного дзвінка чи повідомлення у будь-який час дня чи ночі.
Ми могли говорити про філософію життя, проблеми культури, про фестивалі, про українських митців, які відчувають себе непотрібними в своїй країні, про плани, яких завжди більше, ніж можливостей; про шалені ідеї, про болючі взаємини і втрати; про боротьбу за своє попри все; про красу музики, суконь, архітектури, ідей, взаємин, людей.
 
Сергійку! Так боляче втрачати. І так страшно, що це про тебе.”
Сергій Проскурня – лауреат премії Національної спілки театральних діячів України “Експеримент”.  Працював художнім керівником Одеського театру опери та балету. У 2009-2015 роках був головним режисером Черкаського драмтеатру, у 2013–2014 роках створив кінопроєкт “Наш Шевченко”.

У березні 2011 розпочав у Черкасах постановку драматичної поеми-тетралогії Богдана Стельмаха “Тарас” у 3 частинах. Проєкт тривав до 2014 року.

9 березня 2014 року до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Проскурня випустив фільм “Тарас Шевченко. Ідентифікація”‪.

Створив ораторію “З нами Бог”, присвятивши її героям Небесної сотні і учасникам війни на сході країни. З 2015 року режисерував святкові концерти до Дня незалежності України.

Нагадаємо, тиждень тому помер один з найвідоміших телеведучих США Ларрі Кінг.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...