Помер легендарний український композитор і співак Мар’ян Гаденко

Автор: Тетяна Сененко
11:23 03.12.2021

Сьогодні 3 грудня 2021 року помер народний артист України, композитор Мар’ян Гаденко.

Помер легендарний український композитор і співак Мар’ян Гаденко

Про смерть ариста повідомив його друг – український виконавець, буковинець Іво Бобул у Facebook.

«Сьогодні відійшов у вічність мій друг, побратим, композитор, співак народний артист України Мар’ян Гаденко», – написав Іво Бобул.

Про причину смерті не повідомляється.

Відомий український композитор-пісняр Мар’ян Гаденко народився 15 вересня 1955 року в Сторожинці Чернівецької області. Дитинство і молодість пройшли у Чернівцях, де нині стоїть його хата — за 100 метрів від будинку Назарія Яремчука і за 100 метрів від хати Володимира Івасюка.

Під час служби в органах внутрішніх справ закінчив у 1982 році Чернівецький державний університет, здобув фах економіста.

Гаденко 27 років служив у внутрішніх військах України. На пенсію пішов з посади заступника командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України у званні Полковника міліції. Десять років, протягом 1988-1998 років служив у Львові на посаді начальника відділу боротьби з організованою злочинністю на Львівській залізниці.

Після смерті телеведучої Тамари Володимирівни Щербатюк, яка була автором та ведучою програми “Надвечір’я”, почала виходити в ефір програма “Надвечір’я. Долі”, ведучим якої став Мар’ян Гаденко.

Мар’ян Гаденко був справжнім популяризатором української пісні та першовідкривачем багатьох молодих виконавців як засновник Міжнародного пісенного фестивалю “Доля”, Всеукраїнського фестивалю сучасного українського романсу “Осіннє рандеву”, Міжнародного пісенного проекту “Прем’єра пісні”, міжнародних дитячих фестивалів “Пісенне джерело” та “Чорнобаївські зорепади”, Всеукраїнського конкурсу пісні про маму “Рідна мати моя”.

У творчому доробку композитора понад 800 пісень. Більшість з них Мар’ян Гаденко написав на власні тексти, хоч на музику лягають і натхненні поезії улюблених авторів, таких як Микола Сингаївський, Степан Галябарда, Зоя Кучерява, Марія Матіос, Ганна Чубач, Олександр Мороз, Вадим Крищенко, Ганна Дущак та Валентини Полинок.

До слова, 25 листопада, помер 83-річний Олександр Омельченко, який багато років був очільником Києва, останнім часом був лідером фракції “Єдність”.

Великий Київ у Google News

підписатися