Помер відомий київський режисер Віталій Малахов

Автор: Любава Лисичкіна
22:51 04.11.2021

Малахов – народний артист України,  український театральний режисер, художній керівник-директор Київського драматичного театру на Подолі. Лауреат національної премії України ім. Т. Г. Шевченка в галузі мистецтва 2008 року.

Помер відомий київський режисер Віталій Малахов

Про смерть митця повідомив на сторінці у Facebook Анатолій Солов’яненко.

“Не стало видатного режисера, багаторічного Художнього керівника Театру на Подолі Віталія Юхимовича Малахова…” – ідеться у дописі. 

Віталій Малахов – народний артист України,  український театральний режисер, художній керівник-директор Київського драматичного театру на Подолі. Лауреат національної премії України ім. Т. Г. Шевченка в галузі мистецтва 2008 року. 

Йому було 67 років.

Як повідомила 29 жовтня донька Малахова, Даша, у соцмережі, режисера  забрали швидкою і намагалися врятувати кілька днів.

«Протягом двох днів ми були між небом та землею. Ніколи у житті мені не було так страшно та погано. Наразі діагноз встановлено – про себе дала знати стара отруйна бойова рана і почався сепсис. Передбачити це було неможливо» , – написала вона.
 

Віталій Малахов розпочав свою творчу біографію 1977 року на українському телебаченні. З травня 1978 року по вересень 1979 року — у Київському державному театрі російської драми ім. Лесі Українки, де здійснив постановку широковідомої вистави «Казка про Моніку».

З 1979 року очолив Київський державний театр естради, в якому здійснив постановки вистав: «Я — Київ», «Ніч чудес», «Зоря та смерть Пабло Неруди», «Шахрай мимоволі» та інші.

З 1985 по 1987 рр. працював із своєю трупою на базі Київського Молодіжного театру, а з серпня 1987 року під його орудою трупа театру створила свій театр — Київський драматичний театр на Подолі.

З 1987 року — художній керівник-директор Київського академічного драматичного театру на Подолі. Трупа Малахова неодноразово презентувала театральне мистецтво України за кордонами нашої держави: у США, Великій Британії, Італії, Мексиці, Коста-Риці, Фінляндії, Німеччині, Греції, Туреччині та у інших країнах.

Малахов є лауреатом фестивалей «Київська Пектораль»,  одним із засновників Міжнародного театрального фестивалю «Київ — Травневий».

У 2002 році очолив Міжнародний Булгаковський фестиваль мистецтв, який розпочав свою роботу 7 вересня 2002 року виставою «Собаче серце» за п’єсою М. Булгакова у приміщенні Національного театру ім. Івана Франка. У 2006 році започаткував фестиваль «Київ-територія миру», де було проведено мистецьку акцію-колаж за участю театрів Києва.

 

Великий Київ у Google News

підписатися