Коли виходиш на сцену – ти літаєш: чим запам’ятався танцівник-легенда Григорій Чапкіс

Автор: Марія Супрун
00:45 14.06.2021

Сьогодні ввечері стало відомо, що з життя пішов легендарний танцівник та хореограф, суддя шоу “Танці з зірками” Григорій Чапкіс. Артист завжди захоплював своєю невичерпною енергією та жагою до життя. “ВК” згадує, чим запам’ятався танцівник-легенда.

Коли виходиш на сцену – ти літаєш: чим запам’ятався танцівник-легенда Григорій Чапкіс
Світлодіодне освітлення

Григорій Чапкіс (справжнє прізвище Чаопеску), народився 24 лютого 1930 року в Кишиневі у великій родині – передостанній з сімох дітей та пережив голод, війну та репресії. 

У нас була велика сім’я з 11 людей: семеро дітей, тато, мама, дідусь і бабуся. Ми були напівзлиденні, бо працювали тільки тато і дідусь. Ми жили на околицях міста – серед циган, молдован, євреїв, румунів, українців, росіян. Навколо – одна біднота. Я не знав, що таке ліжко, тому що спали на нарах. Навіть не уявляв, що в їжі буває “перше”, “друге” і “третє””, – згадував Чапкіс в інтерв’ю iod.media з нагоди свого 90-річчя.

Танцювати його навчила вулиця. Коли Чапкісу було 3 роки, вранці його “викидали” на вулицю зі шматком мамалиги і все. З іншими хлопчиками  він кидав капелюх і танцював. 

У 40-х, коли почалася війна, родина майбутньої зірки переїхала до Казахстану, а потім до Києва. Юнаком Чапкіс працював будівельником на відбудові Хрещатику, а першу освіту здобув у залізничному училищі – щоб його прийняли Чапкіс станцював циганочку.

Усі, хто з моєї родини вижив, влаштувалися розбирати руїни на Хрещатику. За це дали квартиру, хлібну картку, ще щось там. Брат на фронті, сестри і батьки влаштувалися, а мене нікуди не хотіли брати – я був маленький і без освіти“, – згадував майбутній танцівник.

Танцювати знаменитість почав у 10 років. Зірка розповідав, що 1946 року бачив Сталіна та навіть сидів у нього на колінах. У 20 років Григорій Чапкіс працював хореографом у Театрі імені Івана Франка. З 1955 року знаменитість виступав у складі Державного ансамблю танцю УРСР під керуванням Павла Вірського. У 80-ті був заступником директора Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра. З 1988-го до 1990 року Григорій Миколайович жив у Італії. Втім, повернувся до Києва.

А в 22 я вже був заслуженим артистом. У той час це було щось незвичайне. Нас було в Києві лише п’ятеро заслужених“, – розповідав Чапкіс.

Знаменитий “ползунок” Чапкіса:

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Григорий Николаевич Чапкис (@gregory_chapkis)

Згодом артист відкрив власну школу танців та став суддею шоу “Танці з зірками”. Попри поважний вік, знаменитість неодноразово виходив на паркет та приголомшував своїми виступами. Він завжди мав неперевершений вигляд, а його енергійність надихала багатьох. 

Артиста завжди питали про секрет його молодості. А він казав, що залишатися у формі йому допомагають постійний рух, танці та жінки. Він навіть написав книгу “Танець і кохання: секрети довголіття”.

“Можу прожити без хліба, а без сексу я не можу” – казав 90-річний Чапкіс. Зірка був одружений 4 рази та має двох дітей – минулого року Чапкіс знову одружився. Обраницею 90-річного танцівника стала ровесниця онучки.

Також він обожнював танцювальний зал, де “в нього всі хвороби зникали”.

Живу повноцінним життям: я потрібний, мене чекають. Так, іноді спинка тягне, ніжка болить, але коли я приїжджаю в танцювальну залу, і входять 50-60 дівчаток молоденьких, підтягнутих, з палаючими очима і бажанням отримати мій досвід, куди дівається хвороба? Коли виходиш на сцену, то взагалі болячок немає – ти літаєш“, – зазначав Чапкіс.

Останні місяці Чапкіс хворів. В грудні 2020 року він вперше потрапив до лікарні із запаленням легень і поділився селфі на лікарняному ліжку. Після Нового року народний улюбленець відправився додому, але знову повернувся до лікарні на Різдво. 

Пізніше, 9 лютого Чапкіс знов  був госпіталізований у реанімацію Київської міської клінічної лікарні № 6. За час хвороби він значно схуд і відчував труднощі під час пересування. Син Чапкіса показав відео з батьком – він був елегантний, але дуже слабкий.

Сьогодні стало відомо, що танцівник-легенда помер.

Великий Київ у Google News

підписатися