Стійка на голові, піднімання Кличків та ДТП: чим запам’ятався Олександр Омельченко

Автор: Марія Супрун
20:39 25.11.2021

Сьогодні, 25 листопада, стало відомо, що з життя пішов колишній мер Києва Олександр Омельченко, який був міським головою впродовж 1999–2006 років.  Причиною став коронавірус. Ексмеру було 83 роки. 

Стійка на голові, піднімання Кличків та ДТП: чим запам’ятався Олександр Омельченко
Світлодіодне освітлення

Він зробив чимало корисних речей для розвитку Києва, але з ним також пов’язано і кілька скандалів. “Великий Київ” згадав, чим найбільш запам’ятався колишній градоначальник столиці Олександр Омельченко

На посаді мера Омельченко любив починати свій робочий день о п’ятій ранку. Він виїжджав з водієм на машині та їхав інспектувати місто без попередження. Якщо бачив незадовільну роботу – давав “наганяй” очільникам районів. 

За час його роботи мером Києва було відкрито 6 нових станцій (Дорогожичі, Академмістечко, Житомирська, Сирець, Бориспільська, Вирлиця). Водночас, при ньому повністю прибрали трамвайний рух мостом Патона.

Крім того, його запам’ятають за відновлення стародавніх храмів, серед яких Успенський та Михайлівський собори, Церква Богородиці Пирогощі. Ще Омельченко запам’ятався встановленням бюветів у всіх куточках столиці

Найбільше критики Омельченка пов’язано з продажем землі в заповідних зонах та знесенням пам’яток архітектури. Він дозволив незаконну роздачу земель під забудову в центрі міста, що мало незворотні наслідки для пам’ятної архітектури. Крім того, в жовтні 2004 року Київрада затвердила рішення передачі землі бази «Пуща-Водиця» громадянам України, серед яких були здебільшого депутати та міністри. Не гребував тодішній мер і “кумівством” – тобто протягуванням родичів на посади чиновників.

Сан Санича, як називали кияни Омельченка, також звинувачували в відмиванні грошей на плитці. По всьому Києву щороку перекладали плитку, щоб нібито освоїти міський бюджет. Однак довести корупційну складову тоді не вдалося.

Серед іншого, було й кілька резонансних ДТП за участю Омельченка. У 2009 році ексмер насмерть збив чоловіка на своєму позашляховику Mitsubishi Pajero. Свідки заявляли, що водій не загальмував перед пішохідним переходом. Однак прокуратура Києва закрила справу Омельченка, а сам політик виплатив родині загиблого компенсацію. У грудні 2015 року автомобіль Омельченко збив жінку, яка згодом померла. Депутат спочатку втік з місця злочину, але згодом повернувся. Пізніше вину за ДТП взяв водій політика. 

Також відомо, що Омельченко завжди любив спорт і себе підтримував у формі. Навіть в похилому віці міг похизуватися стійкою на голові, яку робив просто в цивільному костюмі в мерії.

А ще він часто відвідував боксерські поєдинки братів Кличків. Кажуть після їхніх перемог на радостях піднімав вгору того з Кличків, який отримав черговий пояс. 

Фото УНІАН

Політики, які працювали з Олександром Омельченком згадують, що він міг годинами розповідати про Київ. Так, депутат Київради від фракції “ЄС” написав у Facebook, що Сан Санич завжди говорив, що Київ – це всесвіт.

Мерство Олександра Омельченка завершилось в 2006 році після його поразки на виборах Леоніду Черновецькому. На початку передвиборчої кампанії Омельченко майже нічого не робив, адже хибно вважав, що беззаперечна перемога в нього у кишені. 

Восени 2020 року Омельченко вирішив позмагатися за крісло мера Києва від політичної сили «Єдність». Згідно з екзитполами, за Омельченка віддали голоси лише 2,69% виборців. Перемогу отримав Кличко.

Нагадаємо, сьогодні, 25 листопада, помер 83-річний Олександр Омельченко, який багато років був очільником Києва. Син Омельченка розповів про смерть батька.

Великий Київ у Google News

підписатися