В Києві вшанують пам’ять жертв Бабиного Яру – з’явиться нова інсталяція «Чорний куб часу»

Автор: Марія Супрун
17:21 28.09.2022

29 та 30 вересня Україна вшанує пам’ять жертв Бабиного Яру. Усі пам’ятні заходи пройдуть в урочищі Бабин Яр у Києві.

В Києві вшанують пам’ять жертв Бабиного Яру – з’явиться нова інсталяція «Чорний куб часу»
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє Мінкульт, в заходах візьмуть участь головний Рабін України Моше Раувен Азман, представники різних церков, міністр культури Олександр Ткаченко, мер Києва Віталій Кличко, депутати Верховної Ради України та Київської міської ради, а також представники скандального російського проєкту – Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Його художнім керівником є росіянин Ілля Хржановський.

  •  29 вересня об 11:00 год біля символічної синагоги «Місце для роздумів» в Бабиному Яру відбудеться спільна міжрелігійна молитва. 
  • 29 вересня о 18:00 год поруч із пам’ятником «Менора» відбудеться спільний міжрелігійний захід (молитва). 

Цього року усі події об’єднані однією концепцією «Роковини в часи болю». Це свідчення того, що біль не в минулому, він живий — це жива рана в душі кожної свідомої людини за кожну трагедію і загублене життя. Саме ідею «живої рани», що ніяк не загоїться, й відображатиме нова інсталяція «Чорний куб часу». За допомогою аудіовізуальних ефектів, вона допоможе відвідувачам емоційно відчути відлуння трагедії, що не покидає нас навіть через 80 років.

«Чорний куб часу» буде працювати: 

  • 29 вересня з 11.00 до 20:00 год.
  • 30 вересня з 09.00 до 20.00 год.

Крім того, 29-30 вересня для відвідування будуть відкриті й інші інсталяції: «Дзеркальне поле», «Кристалічна стіна плачу», символічна синагога «Місце для роздумів» та камерна художня виставка Матвія Вайсберга «Чужі доми» – це серія картин, на яких зображені будинки євреїв, що були знищені в період Голокосту.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, Зеленський підтримав російський проект створення меморіалу “Бабин Яр”.

Наприкінці лютого минулого року Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

В травні 2021 у Бабиному Яру відкрили синагогу-маф (ФОТО). Там побував і столичний мер Віталій Кличко, який підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Йосиф Зісельс переконаний, що  київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися