Віктор Кононенко: Лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування

14:31 04.03

Ситуація навколо можливого виділення Київрадою земельних ділянок під будівництво меморіалу у Бабиному Яру приватній структурі з російськими бенефіціарами лишається напруженою. Голосів на його підтримку не вистачає, депутати вже неодноразово переносили розгляд цього проєкту, яким керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський. Тож, лобісти російського проекту намагатимуться «купити» голосування.

Віктор Кононенко: Лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування

Про це заявив депутат Київради від “Європейської солідарності” Віктор Кононенко.

“Зрозумівши, що голосів у сесійній залі не вистачає, зацікавлені особи вдаються до «індивідуальної роботи» з депутатами. Є інформація, що лобісти проекту мають на меті докупити десяток голосів, яких їм не вистачає”, – зазначає Кононенко.

Також Коненко додав, що ініціював перед міським головою проведення відкритих слухань з цього питання, результати яких повинні «розставити всі крапки над і» та не допустити реалізації в Україні проектів найближчого оточення Путіна.

Нагадаємо, наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Кличка і Київраду закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр”. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. 

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, в 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готували підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

У вересні, перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися