Кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру

Автор: Марія Супрун
08:43 27.04

Кияни вимагають підтримки українського проекту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» замість російського, яким керує скандальний режисер Ілля Хржановський.

Кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру

Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради, автором якої виступила Галина Хараз.

За її словами, наближаються 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру, де нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі євреїв – жителів Києва. Але досі не вирішене питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв.

Ми вважаємо неприпустимим віддавати процес формування державної політики пам’яті в чужі руки, передусім – країни-агресора Росії та її місцевих прибічників. Трагедія Бабиного Яру є частиною української національної пам’яті, тому її меморіалізація повинна відображати позицію всього українського народу, а не бути джерелом міжнаціонального та міжконфесійного розбрату, провокацій та способом реалізації ворожої пропаганди“, – зазначає Хараз.

Також киянка додає, що київська влада не хоче бачити загрози, які несе з собою приватний російський проєкт, активно підтримує та рекламує його. А також ігнорує наявність українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру, розробленого Робочою групою Інституту історії України НАНУ на замовлення українського уряду (2017 р.).

Саме тому ми вимагаємо від керівництва Києва не підтримувати російський проєкт, оскільки це суперечитиме законам, міжнародним угодам України та загальнолюдським моральним нормам, а замість цього – відкрити широке громадське обговорення державного українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру та прийняти на його основі відповідні рішення до 80-х роковин трагедії“, – йдеться у петиції.

Петиція була опублікована вчора, 26 квітня, і наразі зібрала 24 підписи з 10 000 необхідних для розгляду.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, наразі у Бабиному Яру завершується скандальне будівництво: там зводять синагогу, яка за документами МАФ

Нагадаємо, раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. 

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Зазначимо, партія «Європейська Солідарність» вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...