• Телебачення по-київськи: від “акваріума” до Діда Панаса

  Сьогодні київський телеглядач може собі дозволити контент від сотні телеканалів і зачасту віддає перевагу іншим способам отримання інформації. Але ще півстоліття тому телевізор був престижною революційної новинкою.

  11:08 23.11
  Телебачення по-київськи: від “акваріума” до Діда Панаса
 • ТОП-7 кумедних фактів з історії Київського університету: лицарі науки, революціонери і шанувальники дівчат

  20 листопада 1833 року було видано Наказ царя Миколи І про заснування Київського імператорського університету Святого Володимира. Цьому освітньому закладу вже більше 180 років, сьогодні він вважається одним з найкращих вишів України. Але незважаючи на серйозність, що притаманна освітянській ниві, в історії університету було чимало кумедних сторінок.

  Автор: Тетяна Ніжинська 19:15 20.11
  ТОП-7 кумедних фактів з історії Київського університету: лицарі науки, революціонери і шанувальники дівчат
 • Хобі сім’ї Терещенків, яке стало культурною спадщиною киян

  Київська картинна галерея відкрилася 12 листопада 1922 року, вже за часів радянської влади. Перша експозиція нараховувала більше 200 експонатів, проте фонд музею постійно поповнювався. Здебільшого за рахунок націоналізованих приватних колекції різних членів родини Терещенків. Тож, ким та як збиралася вражаюча колекція шедеврів та чи справді кияни тільки у 1922 році отримали змогу нею насолодитися?

  Автор: Тетяна Ніжинська 16:59 12.11
  Хобі сім’ї Терещенків, яке стало культурною спадщиною киян
 • Шопінг в старому Києві: від цигарок і чаю – до Фаберже і “Мерседеса”

  Щорічно 11 листопада у світі відзначають День шопінга. Слово чужомовне і звичним стало зовсім недавно, а от явище було добре знайоме киянам ще наприкінці ХІХ століття. К

  13:32 09.11
  Шопінг в старому Києві: від цигарок і чаю – до Фаберже і “Мерседеса”
 • Якими могли бути і якими стали перші п’ять станцій київської підземки

  6 листопада 1960 року було урочисто відкрито п’ять перших станції Київського метрополітену, саме з цього дня і бере свій початок київська традиція призначати зустріч біля метро «Хрещатик». Вважається, що дата відкриття першої ліні підземки була обрана невипадково. Адже це був свого роду подарунок від влади жителям міста, яке дуже постраждало під час Другої світової війни.

  Автор: Тетяна Ніжинська 14:31 06.11
  Якими могли бути і якими стали перші п’ять станцій київської підземки
 • Легендарні київські мости святкують День народження: Русанівський, Міст Метро та Міст Патона

  Одразу три мости у Києві розпочали свою роботу 5 листопада. У 1953 році українська столиця «озброїлася» Мостом ім. Є. Патона, а в1965 році було відкрито Міст Метро та Русанівський метроміст. Це унікальні об’єкти не тільки для Києва, але й у світовій практиці. Інженерний талант Євгена Патона породив найбільший в Європі суцільнозварний міст, а Георгій Фукс створив перший в світі міст такого розміру на сухих стиках.

  Автор: Тетяна Ніжинська 17:11 05.11
  Легендарні київські мости святкують День народження: Русанівський, Міст Метро та Міст Патона
 • Київ автомобільний. На чому, куди та скільки їздили кияни сто років тому

  Офіційна кількість зареєстрованих у Києві авто вже переступила позначку у мільйон штук, а водіям на деяких вулицях міста дозволили рухатися зі швидкістю 80 км на годину. Якійсь сто років тому такі цифри здалися би пересічному киянину фантастикою. Згадаємо, як усе починалося.

  15:44 05.11
  Київ автомобільний. На чому, куди та скільки їздили кияни сто років тому
 • Емілія та Олена Прахови: жінки, що надихали до божевілля або на кого моляться кияни?

  Андріан Прахов — відомий київський меценат та мистецтвознавець, з його ім’ям пов’язані Кирилівська церква, Володимирський та Софійський собори. Але все ж найбільше запам’ятався не скільки видатний професор, скільки його дружина Емілія Прахова, яка позбавила спокою та розуму Михайла Врубеля. Роковою жінкою виявилася і старша донька Олена Прахова, яка закохала в себе іншого художника — Михайла Нестерова.

  Автор: Тетяна Ніжинська 10:14 03.11
  Емілія та Олена Прахови: жінки, що надихали до божевілля або на кого моляться кияни?
 • Київська опера: легенди, міфи та криваві драми

  Оперні театри наче створені для містифікацій та легенд, однак київська опера вражає справжністю та непідробністю драм, які розгорталися у її залі. Навіть поява сучасної будівлі театру пов’язана з досить театралізованою пожежею, яка сталася внаслідок пострілу. Проте були в історії київської опери і чудесні історії спасіння, коли бомби «не хотіли» спрацьовувати.

  Автор: Тетяна Ніжинська 11:11 01.11
  Київська опера: легенди, міфи та криваві драми
 • У тіні Хрещатика: вулиця Архітектора Городецького або Париж посеред Києва

  На карті столиці вулиця Миколаївська з’явилася у 1895 році і швидко здобула славу однієї з найгарніших в Києві. Її називали київським Монмартром, гості з Англії вбачали в ній рідну Пікаділлі, а італійцям вона видавалася схожою на Флоренцію. Сьогодні вона називається вулицею Архітектора Городецького і дійсно, за проєктами відомого митця тут було збудовано чимало шедеврів. Але неменше історичних і вражаючих споруд побудував тут і інший геній — Едуард Брадтман.

  Автор: Тетяна Ніжинська 17:07 28.10
  У тіні Хрещатика: вулиця Архітектора Городецького або Париж посеред Києва
 • Історія виборів. Як кияни собі владу обирали

  Скільки років популізму, чому горіла магістратура на Подолі і хто вигадав мітинги-концерти? Змінювалися епохи та устрої, князі, царі й диктатори. Та щось у Києві залишалося незмінним, якщо йшлося про місцеві вибори.

  08:37 23.10
  Історія виборів. Як кияни собі владу обирали
 • Пройтись Києвом 1930-х. Презентовано перший трекінговий додаток про Голодомор

  Нацмузей Голодомору-геноциду презентував перший мобільний додаток, що дозволяє пройтись Києвом 1930-х років та дізнатись більше про життя столиці в ці страшні часи.

  19:11 22.10
  Пройтись Києвом 1930-х. Презентовано перший трекінговий додаток про Голодомор
 • Гендерна нерівність або як киянки колись дорогоцінну освіту здобували

  Довгий час і середня, і вища освіти в Києві були доступні лише для чоловіків. Вважалося, що жінки повинні займатися дітьми, господарством, приготуванням вечері, ходити в церкву, а от до науки допускати їх немає ані необхідності, ані жодної потреби. Перший вищій освітній заклад для жінок у Києві відкрили лише 16 листопада 1878 року та і той на приватні кошти. Так у чому ж полягали освітні гендерні відмінності у старому Києві?

  Автор: Тетяна Ніжинська 13:00 19.10
  Гендерна нерівність або як киянки колись дорогоцінну освіту здобували
 • Топ-10 фактів про пам’ятник Володимиру Великому

  Без пам’ятника Володимиру і його сяючого хреста уявити українську столицю вже просто неможливо. З моменту його відкриття 10 жовтня 1853 року він став улюбленим місцем киян і гостей столиці, візитівкою Києва. А колись сам Митрополит Філарет виступав проти його зведення, за часів окупації пам’ятник ледь не перетворився на прах, та попри все, хрест у руках Володимира піднімається у небо над Дніпром.

  Автор: Тетяна Ніжинська 11:57 12.10
  Топ-10 фактів про пам’ятник Володимиру Великому
 • Валентина Саніна-Шлее — киянка, що підкорила Нью-Йорк, полонила серця голлівудських дів та конкурувала з Гретою Гарбо

  Революція 1917 року та вимушена імміграція не поставили хрест на житті киянки, яка зібралася з силами та показала світові, на що здатні українські жінки. Тендітна Валентина Саніна-Шлее вражала своєю вродою чоловіків, захоплювала своє творчістю жінок та створила бренд імені себе — «Valentina». Її історію можна було б назвати казковою, якби не один бій, який вона все ж програла, хоч і вельми гідно.

  Автор: Тетяна Ніжинська 12:40 10.10
  Валентина Саніна-Шлее — киянка, що підкорила Нью-Йорк, полонила серця голлівудських дів та конкурувала з Гретою Гарбо
 • Усьому голова. Хто очолював Київ і що доброго зробив за останні 200 років

  Наприкінці місяця кияни вкотре обиратимуть міського голову. На цій посаді свого часу вже побували бізнесмени-мільйонери, богослови-альтруїсти та навіть шпигуни й контрреволюціонери. Як київськи мери вписували свої імена в історію міста – згадаємо разом з “Великим Києвом”.

  15:52 06.10
  Усьому голова. Хто очолював Київ і що доброго зробив за останні 200 років
 • 7 спортсменів-киян, на яких варто рівнятись

  Столиця славиться не тільки цвітом каштанів та золотими верхами храмів. Вона також дарує видатних персоналій, які увічнюють місто своїми досягненнями. “Великий Київ” вирішив нагадати й відібрав для вас одних з кращих представників свого ремесла.

  08:32 05.10
  7 спортсменів-киян, на яких варто рівнятись
 • 30 років з початку “Студентської революції на граніті” в Києві: архівні фото

  Сьогодні романтики і борці відзначають ювілей – 30 років з початку “Студентської революції на граніті”. У 1990 році в центрі Києва з 2 по 17 жовтня молоді люди оголосили політичне голодування, утворивши наметове містечко на тодішній площі Жовтневої революції (нині майдан Незалежності).

  18:01 02.10
  30 років з початку “Студентської революції на граніті” в Києві: архівні фото
 • Балерини, купальниці та Кім Ер Сен. 10 фактів про київську кераміку

  Українські традиції виготовлення та декорування кераміки народжувалися у Києві. На початку 19 ст. на фаянсових та порцелянових виробництвах вважається нормою йти за європейською модою. В Україні чужому навчаються, але свого не цураються. Німців слухають, на англійців дивляться, але створюють власний автентичний стиль та експериментують з технологіями. Через двісті років історія майже повторюється.

  13:27 02.10
  Балерини, купальниці та Кім Ер Сен. 10 фактів про київську кераміку
 • «Люди втрачали розум, намагалися покінчити з собою. Київ потонув у трупному смороді». Спогади очевидців про Бабин Яр

  Серед жахів Голокосту Бабин Яр отримав криваву пальму першості — це місце наймасовішого розстрілу євреїв, ромів і не тільки. Розправи почалися майже одразу після окупації Києва — 29 вересня 1941 року. Потім німецько-фашистські військовослужбовці і високопосадовці намагалися усіляко приховати факти, тож точно сказати, скільки людей поховано в урочищі неможливо. Цифри коливаються від 70 до 200 тисяч чоловік.

  Автор: Тетяна Ніжинська 10:36 29.09
  «Люди втрачали розум, намагалися покінчити з собою. Київ потонув у трупному смороді». Спогади очевидців про Бабин Яр
більше новин