• Як в Парижі. У Києві комуністи хотіли звести Тріумфальну арку дружби і возз’єднання (ФОТО)

  У столиці в ознаменування «300-річчя возз’єднання України з Росією» планували збудувати Тріумфальну арку. У 1953 році навіть був оголошений відкритий конкурс на її проект.

  Автор: Любава Лисичкіна 23:23 06.05
  Як в Парижі. У Києві комуністи хотіли звести Тріумфальну арку дружби і возз’єднання (ФОТО)
 • Трамвайчик та велика клумба: як виглядала Поштова площа 67 років тому

  У мережі з’явилось фото Поштової площі 1954 року – на ньому вельми незвично виглядає одна з наймальовничіших площ Подолу.

  Автор: Марія Супрун 20:21 06.05
  Трамвайчик та велика клумба: як виглядала Поштова площа 67 років тому
 • Київські весняні градуси

  То зима без снігу, то морозом – на вишні у цвіту, то замість гомінких струмочків – потоп, напоєний весняними зливами. Київ міг би чимало розповісти про весняні примхи природи.

  14:18 06.05
  Київські весняні градуси
 • Сьогодні – День пожежника. Як горів Київ, та як з цим боролись

  Відчайдушні красені в уніформі та блискучих мідних касках. У дореволюційному Києві, мабуть, жодну з професій кияни не шанували так, як пожежників. 

  11:57 04.05
  Сьогодні – День пожежника. Як горів Київ, та як з цим боролись
 • Великдень по-київськи: височенна «баба», букети для Богородиці та балаганчики на Хрещатику

  Для того аби краще уявити собі приготування до Великодня у Старому Києві нам, сучасникам, і зусиль докладати не треба. Адже життя строго міста у період Великого посту нагадує реалії карантинних обмежень у сучасному Києві. Зачинені ресторани, театри та учбові заклади, обмеження не тільки у їжі, але й у веселощах, довгі та старанні приготування — все це кияни терпіли заради щастя усвідомлення того, що Христос Воскрес!

  Автор: Тетяна Ніжинська 09:23 03.05
  Великдень по-київськи: височенна «баба», букети для Богородиці та балаганчики на Хрещатику
 • Київ першотравневий: пікнік без комуністів

  Нині святкування 1 Травня багатьма сприймається як пережиток комуністичного минулого. А дарма! Політично-ідеологічного забарвлення воно набуло тимчасово, а от його приємна складова – відпочинок на природі з розвагами та щедрим столом – мають набагато давнішу історію. Де, як і коли кияни зустрічали першотравень, коли ще не знали про “солідарність трудящих”?

  11:15 01.05
  Київ першотравневий: пікнік без комуністів
 • Як працював легендарний Лобановський: “грали ті, кого не знудило” (спогади Шевченка)

  Головний тренер збірної України Андрій Шевченко, який в минулому зробив собі ім’я в київському “Динамо”, згадав часи роботи з Валерієм Лобановським.

  Автор: Тетяна Сененко 21:41 30.04
  Як працював легендарний Лобановський: “грали ті, кого не знудило” (спогади Шевченка)
 • Чорнобильська весна у Києві: «Це не світло, це смерть!»

  26 квітня 1986 року о 1:23 сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вже за добу 27 квітня о 1:40 над палаючим четвертим реактором Чорнобильської атомної станції пролітав гелікоптер. На його борту був заступник голови Ради міністрів СРСР Борис Щербина, який звернувся до академіка Валерія Легасова з наступним питанням: «а що це там за малинове сайво?» Тоді й пролунала ця страшна відповідь: «це не світло, це смерть».

  Автор: Тетяна Ніжинська 13:06 26.04
  Чорнобильська весна у Києві: «Це не світло, це смерть!»
 • Уроки київських епідемій. Як Київ боровся з чумою та іспанкою

  Карантин. Скільки списів зламано у дискусіях про цей протиепідеміологічний захід. Чи можна зупинити розповсюдження смертоносної інфекції, ні в чому не обмеживши себе? Та відповідь на це запитання була знайдена сотні років тому, коли Київ переживав не менш страшні епідемії, ніж теперішній ковід.

  11:20 23.04
  Уроки київських епідемій. Як Київ боровся з чумою та іспанкою
 • В’язні Сирецького концтабору: змушені порсатися у трупах, їсти пацюків та просити смерті

  11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Для киян це непросто дата, а нагадування про страшні роки окупації, про понад 100 тисяч загиблих у Бабиному Яру, про щонайменше 25 тисяч смертей у Сирецькому концтаборі, про 300 тисяч людей, які пройшли через Дарницький концтабір та про 75 тисяч загиблих у ньому…

  Автор: Тетяна Ніжинська 22:40 11.04
  В’язні Сирецького концтабору: змушені порсатися у трупах, їсти пацюків та просити смерті
 • Про роль Хрущова в історії Київського зоопарку і чому одного разу вижило лише 4 тварини із тисячі

  Свій день народження Київський зоопарк святкує 3 квітня. Уже понад сто років тварини та люди спільно переживають і революції, і війні, і мирні часи піднесення. «Київська прописка» ставала для мешканців зоопарку то щасливим квитком, то смертельним вироком. Вражає те, що іноді тварини проявляють більше людяності, ніж ті, хто вважає себе вінцем творіння. Про відданість слонихи Мері, вдячність гіпопотама Ганса та відчайдушний бунт леопарда читайте далі…

  Автор: Тетяна Ніжинська 11:13 05.04
  Про роль Хрущова в історії Київського зоопарку і чому одного разу вижило лише 4 тварини із тисячі
 • Гордість нації — Микола Пимоненко

  Ім’я Миколи Пимоненко не надто відоме широкому загалу і це попри те, що його карти можна побачити у найвідоміших музеях світу, в тому числі й у Луврі. Скромний український геній, учитель самої Лесі Українки, народився в передмісті Києва, але майже все своє життя і творчість присвятив український столиці.

  Автор: Тетяна Ніжинська 16:08 22.03
  Гордість нації — Микола Пимоненко
 • Київські адреси Максима Рильського

  Поет, що заповідав «як парость виноградної лози плекайте мову» — Максим Рильський народився 19 березня 1895 року. І хоча ця визначна подія сталася і не в Києві, все ж більшу частину життя Максим Тадейович провів саме в українській столиці. Тут він навчався сам і навчав інших, тут він був щасливо закоханим і безневинно заґратованим. І саме у Києві можна знайти сьогодні чимало вулиць, які «пам’ятають» великого українського поета.

  Автор: Тетяна Ніжинська 15:13 19.03
  Київські адреси Максима Рильського
 • Не палити, не смітити. Заборони старого Києва

  Хто збивав з дахів бурульки, чому прочан не пускали до парків, представники яких професій мали привілеї щодо табакокуріння та чи легко жилося велосипедистам? Згадаємо найсуттєвіші соціальні норми, правила та заборони, що діяли у Києві півтора століття тому.

  13:35 19.03
  Не палити, не смітити. Заборони старого Києва
 • Українки можуть все! ТОП-6 наших вражаючих співвітчизниць

  Перелік українок, чия доля дивує, а незламність духу та талант вражають може бути надзвичайно довгим. Україна має щасливий талант “народжувати” неймовірно гарних жінок, а історія нашої Батьківщини часто складається так, щоб робити представниць слабкої, нібито, статі надзвичайно сильними і стійкими…

  Автор: Тетяна Ніжинська 11:43 08.03
  Українки можуть все! ТОП-6 наших вражаючих співвітчизниць
 • Хто й як вчив киян грати у карти

  Казино і залів з гральними автоматами у Києві ще немає, але багатіям вже кортить з азартом просадити свої фінансові надлишки. Якщо попит на послугу є – буде й пропозиція. Хто, де й чим грав “у дурня”, й чи лише у нього?

  15:44 25.02
  Хто й як вчив киян грати у карти
 • Фатальні сторінки життя Леся Курбаса

  Режисер-новатор і геній українського театру — Лесь Курбас прожив коротке, сповнене непідробних і невдаваних трагедій життя. В його біографії вражає все: неймовірна наполегливість, фанатична любов до книги, фантастична успішність на сцені, чесність і безкомпромісність у творчості. Але найбільше дивує все ж те, як багато трагічних збігів було у його житті, яке особливе місце займала в ньому смерть.

  Автор: Тетяна Ніжинська 12:56 25.02
  Фатальні сторінки життя Леся Курбаса
 • Федір Шаляпін: найвідданіша київська публіка

  13 лютого 1873 року народився Федір Шаляпін. Батьки пророкували йому у кращому випадку кар’єру швеця, у гіршому — двірника. Але доля розпорядилася інакше: Шаляпін став одним з найвідоміших співаків світу, його персональна зірка є навіть на голлівудській Алеї слави. Цікаво, що маючи можливість виступати на кращих сценах світу, сам Федір Іванович найвдалішим своїм виступом вважав концерт на арені київського цирку.

  Автор: Тетяна Ніжинська 13:05 19.02
  Федір Шаляпін: найвідданіша київська публіка
 • Який Київ будували головні архітектори міста?

  Наприкінці ХІХ століття в Києві ще не говорять про загальну стилістичну гармонію міської архітектури та немає чітких містобудівних норм і обмежень. Головний київський зодчий у цей час – не обов’язково носій єдиної філософії розвитку міста, він хіба що натхненно будує сам та задає моду іншим. Яку спадщину киянам залишили головні архітектори міста?

  12:51 19.02
  Який Київ будували головні архітектори міста?
 • Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)

  Американські і єгипетські археологи виявили найдавнішу пивоварню в світі. Під час розкопок були знайдені вісім 20-метрових споруд з десятками керамічних чаш, де під час приготування пива підігрівали суміш зерна та води.

  Автор: Тетяна Сененко 21:20 14.02
  Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)
більше новин