• Хто й як вчив киян грати у карти

    Казино і залів з гральними автоматами у Києві ще немає, але багатіям вже кортить з азартом просадити свої фінансові надлишки. Якщо попит на послугу є – буде й пропозиція. Хто, де й чим грав “у дурня”, й чи лише у нього?

    15:44 25.02
    Хто й як вчив киян грати у карти
  • Фатальні сторінки життя Леся Курбаса

    Режисер-новатор і геній українського театру — Лесь Курбас прожив коротке, сповнене непідробних і невдаваних трагедій життя. В його біографії вражає все: неймовірна наполегливість, фанатична любов до книги, фантастична успішність на сцені, чесність і безкомпромісність у творчості. Але найбільше дивує все ж те, як багато трагічних збігів було у його житті, яке особливе місце займала в ньому смерть.

    Автор: Тетяна Ніжинська 12:56 25.02
    Фатальні сторінки життя Леся Курбаса
  • Федір Шаляпін: найвідданіша київська публіка

    13 лютого 1873 року народився Федір Шаляпін. Батьки пророкували йому у кращому випадку кар’єру швеця, у гіршому — двірника. Але доля розпорядилася інакше: Шаляпін став одним з найвідоміших співаків світу, його персональна зірка є навіть на голлівудській Алеї слави. Цікаво, що маючи можливість виступати на кращих сценах світу, сам Федір Іванович найвдалішим своїм виступом вважав концерт на арені київського цирку.

    Автор: Тетяна Ніжинська 13:05 19.02
    Федір Шаляпін: найвідданіша київська публіка
  • Який Київ будували головні архітектори міста?

    Наприкінці ХІХ століття в Києві ще не говорять про загальну стилістичну гармонію міської архітектури та немає чітких містобудівних норм і обмежень. Головний київський зодчий у цей час – не обов’язково носій єдиної філософії розвитку міста, він хіба що натхненно будує сам та задає моду іншим. Яку спадщину киянам залишили головні архітектори міста?

    12:51 19.02
    Який Київ будували головні архітектори міста?
  • Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)

    Американські і єгипетські археологи виявили найдавнішу пивоварню в світі. Під час розкопок були знайдені вісім 20-метрових споруд з десятками керамічних чаш, де під час приготування пива підігрівали суміш зерна та води.

    Автор: Тетяна Сененко 21:20 14.02
    Дослідники знайшли найстарішу пивоварню у світі (ФОТО)
  • Як це було. Відео Києва 1960-го року: відкриття метро і проїзд за 5 копійок

    Завжди є певні моменти цікавості, як було до нас, як жили наші батьки, яким було рідне місто 50-60 років тому. Відео минулих часів стверджують – Київ завджи був магнетичним і красивим.

    Автор: Любава Лисичкіна 20:52 13.02
    Як це було. Відео Києва 1960-го року: відкриття метро і проїзд за 5 копійок
  • Три на три. Історії мінливого кохання великих митців

    Перша дружина – від Бога, друга – від чорта, а третя – від людей. Хто автор цього прислів’я і чому обрано саме таку пріоритетність жінок, достеменно невідомо. Але чимало чоловічих доль, дійсно, закручені саме навколо трьох жіночих прізвищ. Згадаємо найвідоміші.

    11:40 10.02
    Три на три. Історії мінливого кохання великих митців
  • 103 роки боям за завод “Арсенал”: як провокаціями і підбуреннями більшовики прокладали собі дорогу до Києва

    103 роки тому, 2 лютого 1918 року, українські частини – Гайдамацький кіш Слобідської України та Гордієнківський полк придушили збройний заколот більшовиків у Києві. Ці події за радянської влади називали “Січневим повстанням” або “боями за “Арсенал”.

    Автор: Галина Ворона 16:25 02.02
    103 роки боям за завод “Арсенал”: як провокаціями і підбуреннями більшовики прокладали собі дорогу до Києва
  • Крути – це не про мучеництво

    Наприкінці січня 1918 року з Києва на схід вирушив потяг з кількома сотнями озброєних людей. Їхали вони на війну. Напрямок для подібного руху був новий – останні три з половиною роки військові ешелони переміщалися виключно на захід.

    Автор: Дмитрий Ковалевский 08:35 29.01
    Крути – це не про мучеництво
  • Перехресні стежки театру імені Івана Франка

    Театральне життя завжди було утаємниченим і сповненим неймовірної кількості талантів, однак театр ім. І. Франка вражає кількістю яскравих імен та заплутаністю своєї історії. В ній було все: геніальні архітектори, що зібралися заради створення одного з перших стаціонарних театрів у Києві; заочна конкуренція двох геніїв сцени Леся Курбаса та Гната Юри; невтомна ініціативність влади та рокіровка театрів.

    Автор: Тетяна Ніжинська 19:30 28.01
    Перехресні стежки театру імені Івана Франка
  • Леонід Каденюк: перший та єдиний

    Українці внесли величезний вклад в розвиток космічної галузі. Запуском першої людини в космос керував Сергій Корольов, а книга Юрія Кондратюка допомогла американцям полетіти на Місяць. Але тільки один українець зміг особисто побувати в космосі, випробувати на собі невагомість і побачити нашу прекрасну планету ззовні.

    Автор: Тетяна Ніжинська 16:00 28.01
    Леонід Каденюк: перший та єдиний
  • Як кияни катались на ковзанах сто років тому – 10 фактів

    Катання на ковзанах – чи не найпопулярніша зимова розвага киян ще з кінця ХІХ століття.

    15:32 28.01
    Як кияни катались на ковзанах сто років тому – 10 фактів
  • Київська долина смерті: історії тих, хто вижив

    Їх убивали двічі і тричі. Їх заарештовували і вели на розстріл. Їх будинком стало кладовище. Але вони все ж змогли потрапити в десяті частки відсотка тих, хто вижив під час Голокосту в Києві.

    Автор: Тетяна Ніжинська 11:30 27.01
    Київська долина смерті: історії тих, хто вижив
  • Життя київських студентів: сповідь, карцер та заборона на вишиванку

    В Україні День студента відмічають 17 листопада, проте у дореволюційному Києві своє «професійне» свято студенти відмічали 25 січня, а покровителькою і заступницею вважали Святу Тетяну. Життя студентське у всі часи було голодним, бешкетним та веселим. Його неодмінні атрибути: шпаргалки, вечірки, алкоголь та недоспані ночі перед іспитами. Але дещо в житі київських студентів таки змінилося…

    Автор: Тетяна Ніжинська 18:27 25.01
    Життя київських студентів: сповідь, карцер та заборона на вишиванку
  • День, коли пролунало слово «незалежність»: 22 січня — двічі в історії України

    Історія України нерозривно пов’язана з історією її столиці — Києвом. Більшість значущих подій, яким судилося змінити майбутнє життя українців, сталася саме у древньому місті. Так, вулиця Володимирська пам’ятає Володимира Винниченко — автора універсалу про незалежність, а Софійська площа — тисячний мітинг на честь об’єднання УНР та ЗУНР. Тож, які доленосні слова пролунали у Києві і чому 22 січня можна вважати подвійним святом?

    Автор: Тетяна Ніжинська 13:41 22.01
    День, коли пролунало слово «незалежність»: 22 січня — двічі в історії України
  • Битва за Донецький аеропорт. Ми пам’ятаємо

    16 січня в Україні – це День пам’яті кіборгів – бійців, які обороняли обидва термінали Донецького аеропорту, диспетчерську вишку, метеостанцію, РЛС і готель «Політ» від російських загарбників та місцевих колаборантів. Ми б сміливо внесли в цей список ще й тих, хто захищав «Зеніт», Авдіївку, Піски і в цілому трикутник в селах і дачних ділянках поблизу Донецька – без єдиної системи вогню і взаємодії з цих позицій не було б кіборгів в терміналах.

    Автор: Кирило Данильченко 10:00 16.01
    Битва за Донецький аеропорт. Ми пам’ятаємо
  • Київ кадетський: чоловіче виховання

    Володимирський Київський кадетський корпус — легендарний військовий навчальний заклад, який розпочав свою роботу 13 січня 1852 року. За час свого існування він «виховав» чимало юнаків, яким довелося пройти через справжні випробування воєнною муштрою у досить юному віці. Як ж проходило навчання та чому випускники опинилися і серед червоних комісарів, і серед діячів УНР?

    Автор: Тетяна Ніжинська 19:06 13.01
    Київ кадетський: чоловіче виховання
  • Ялинка у шафі: Топ-7 цікавих фактів про Різдво

    Різдво у дореволюційному Києві було центральним зимовим святом, набагато важливішим від Нового року. Однак приходом до влади більшовиків слідувати традиціям ставало дедалі важче. Навіть всім відомий фільм за мотивами Гоголівської повісті «Ніч перед Різдвом» вирішили назвати «Вечора на хуторі біля Диканьки», і все це тільки б оминути слова «Різдво».

    Автор: Тетяна Ніжинська 17:18 06.01
    Ялинка у шафі: Топ-7 цікавих фактів про Різдво
  • ТОП-6 фактів про художника зі світовим ім’ям Сандро Фазіні

    «За походженням італієць», — жартома писали про Сандро Фазіні одеські газети. А насправді єврей, який отримав славу французького художника. Сьогодні одесити вважать його своїм співвітчизником і конкурують з киянами, які добре знають, що хлопчик на ім’я Саул Арнольдович Файнзильберг народився у Києві 4 січня 1893 року. Яким же було життя всесвітньовідомого художника та чому воно так трагічно обірвалося?

    Автор: Тетяна Ніжинська 12:09 04.01
    ТОП-6 фактів про художника зі світовим ім’ям Сандро Фазіні
  • Кіно і люди: ТОП-10 цікавих фактів про перші фільми у старому Києві

    28 грудня сталася історична подія, яка назавжди змінили життя людства: у 1895 році саме в цей день відбувся перший кіносеанс. Далі покази нового атракціону прокотилися всіма світовими столицями, не виключенням став і Київ. Якими ж були перші українські кінострічки та чому через них спалахували стихійні демонстрації і справжні шпигунські скандали?

    Автор: Тетяна Ніжинська 10:41 28.12.2020
    Кіно і люди: ТОП-10 цікавих фактів про перші фільми у старому Києві
більше новин