-
Понад 100 років тому у столиці запрацював один з найбільших цирків у Європі «Гіппо-Палас»
Рівно 120 років тому, у 1903 році у Києві на вулиці Миколаївській (нині вулиця Городецького) було відкрито один із найбільших цирків у Європі – знаменитий цирк Крутікова.
20:43 24.11 -
Події, що утвердили Україну як європейську державу: як відзначають сьогодні День гідності та свободи
21 листопада в Україні відзначається День гідності та свободи. Він приурочений початку двох історичних подій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У Києві заплановані заходи, які нагадають про події Революції Гідності, а також відбудеться вшанування пам’яті загиблих, молитва за Україну та борців за її незалежність.
11:41 21.11 -
Хата з позаминулого сторіччя на Андріївському узвозі: дивний і унікальний феномен
Стільки шикарних будівель було збудовано, скільки знесено шедеврів, а хата стоїть собі і все.
11:36 18.11 -
У музея Булгакова можуть забрати статус пам’ятки національного значення
Музей Михайла Булгакова на Подолі можуть позбавити статусу пам’ятки національного значення та внести його до реєстру пам’яток місцевого значення.
09:55 13.11 -
Варто встигнути до морозів: 5 коліс огляду в Києві, аби зафіксувати золоту осінь з висоти польоту пташок
Перше колесо огляду, яке ще називають Чиказьким колесом, було створено у 1893 році в Чікаго (США). Його автор – Джордж Вашингтон Гейл Ферріс-молодший. А от у столиці України найстаріші колеса огляду з’явилися у 1957 році біля Філармонії, а в 1972 році – у парку “Нивки” (який тоді називався Комсомольським парком). Нажаль, їх давно демонтували. Проте є в інших районах колеса огляду історичні, а також нові та цікаві.
09:25 10.11 -
Кафедрі травматології та ортопедії університету Богомольця – 100 років
Кафедра травматології та ортопедії була заснована у 1923 році й спершу отримала назву «Оперативна ортопедія та травматологія». ЇЇ створення було зумовлене нагальною потребою, адже на той час було багато дітей-калік, інвалідів, внаслідок вроджених і набутих вад розвитку та травм опорно-рухового апарата.
18:56 08.11 -
Київ відзначає 80-ту річницю звільнення від німецько-фашистських загарбників
Сьогодні, 6 листопада, відзначається 80-та річниця звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників.
10:18 06.11 -
Стріляли в потилицю, забивали цвяхи в голови – 1-4 листопада Дні пам’яті жертв масових розстрілів
1-4 листопада у Дні пам’яті жертв масових розстрілів згадують кинутих у безіменні могили у Биківнянському лісі під Києвом. А також жертв сталінського режиму, закатованих у Сандармоху в Карелії та в урочищі Дем’янів Лаз на Івано-Франківщині.
10:50 02.11 -
На території Києво-Могилянської академії проведуть археологічні дослідження: що саме шукатимуть науковці
На території Києво-Могилянської академії археологи проведуть розвідувальні дослідження з розміщення фундаментів пам’ятки «Залишки Богоявленського собору Києво-Братського монастиря».
12:29 01.11 -
Старі вулиці, монастирі та аптека – як відбудували старий Поділ після повного винищення пожежею 1811 року
У 1811 році сталася пожежа, коли майже весь Поділ було знищено вогнем. Однак його швидко відбудували використовуючи старі і нові проекти, частково зберігаючи особливості архітектури району.
18:26 24.10 -
Ялинки у Києві під час Другої світової війни – хто, де і як їх прикрашав
З середини ХІХ століття ялинки до Різдва та Нового року встановлювали у дворах та домівках чимало міських жителів. З приходом радянської влади традиції встановлення хвойного дерева навіть довелося пережити випробування – бо совєти називали релігію «опіумом для народа», і не надто хотіли приймати християнський спадок. Однак, згодом ялинку таки прибрали до рук та «переосмислили». Відтак, навіть у часи Другої світової війни у домівках киян були ялинки та сосни.
14:58 23.10 -
Київ від початків: порт на річці Почайна, заселення та городища – як виглядала забудова Києва у ІХ-Х ст.
Київ в період кінця ІХ – початку Х століття уже набував рис міського центру. Реконструкцію міста розробив архітектор Антон Герасимович.
11:52 23.10 -
Чим жив Київ 1980-х очима фотографа Віталія Кузовкова (фото)
Киянка Дарка Симчич показала архівні фото, які робив її прадід — фотограф Віталій Кузовков.
23:27 22.10 -
Як виглядав Київ початку ХХ століття
Центр Києва на початку ХХ століття активно розбудовувався, розвивався пасажирський транспорт, а Хрещатик перетворився на діловий центр міста. На старих фото можна роздивитись, якою була столиця у ті часи.
14:58 21.10 -
Як виглядав Труханів острів у Києві на початку ХХ століття
У мережі з’явилося унікальне фото Труханового острова у Києві, яке, як стверджується, було зроблене ще на початку минулого століття.
12:55 21.10 -
Відкинутий подарунок: як на місці церкви та цвинтаря звели будинок дружині Ватутіна
На вулиці Артема, 46 досі зберігся будинок, збудований Хрущовим для родини Ватутіна. Проте вдова відмовилась від такого подарунку. Дім виріс на місці старого кладовища і церкви.
10:03 19.10 -
Земля з озерами та луками: як село Позняки братів Мойсея та Леонтія стали частиною великого міста
На місці сучасних Позняків існувало однойменне село, перша письмова згадка про який датується другою половиною XVI століття. Назва, ймовірно, походить від імені Позняк — його носили власники стародавнього поселення Паньковщина, брати Мойсей і Леонтій. У 1631 році село перейшло у власність митрополита Київського Петра Могили, а пізніше – Києво-Братського монастиря.
15:11 18.10 -
Помер кінь Ратибор, з образу якого робили статую Іллі Муромця в столиці
Про завершення життя коня Ратибора повідомив скульптор Володимир Журавель. Він тепло згадав тварину.
14:43 18.10 -
У мережі показали, як змінився Майдан Незалежності в Києві за 100 років
Майдан Незалежності в Києві 100 років тому та у наші дні – це зовсім різні локації. За ціле століття головна площа столиці дуже змінилась.
17:10 14.10 -
У 1966 році в депо Києва створили перший у світовій практиці тролейбусний “потяг”
У Києві в 1966 році головний інженер депо №2 Володимир Веклич задля експерименту вперше у світовій практиці зчепив два тролейбуси у поїзд. Експеримент виявився дуже вдалим – і незабаром така практика застосовувалася по всьому колишньому Радянському Союзу.
11:52 14.10