Зеленський підтримав створення меморіалу “Бабин Яр”, яким керує скандальний російський режисер Хржановський

10:41 29.07.2020

Сьогодні президент разом з членами наглядової ради фонду “Меморіал Голокосту “Бабин Яр” обговорили будівництво меморіалу. Він підтримав його створення навіть попри те, що арт-директором “Бабиного Яру” зараз є росіянин Ілля Хржановський.

Зеленський підтримав створення меморіалу “Бабин Яр”, яким керує скандальний російський режисер Хржановський

Про відеоконференцію з приводу створення меморіалу повідомляє Офіс президента.

Володимир Зеленський наголосив на важливості вшанування пам’яті жертв Голокосту в Україні та підтримав створення меморіалу. 

Багато українців носять високе звання Праведника народів світу. Це українці, які часто ціною власного життя рятували євреїв у Голокост. Створення меморіалу дуже важливе для нашої країни. В її історії було багато трагічних сторінок. Однак ми маємо пам’ятати про них, розповідати своїм наступним поколінням. Такі моменти повинні бути в історії України. Вони є в наших розповідях, у пам’яті, в книжках. Дуже хочеться, щоб цей проект було втілено в життя, і ми разом з вами збудували історію»,

– зазначив Володимир Зеленський.

Рональд Лаудер, президент Всесвітнього єврейського конгресу, підкреслив, що “про Аушвіц знають всі”, а от історія “Бабиного Яру” майже невідома молоді. 

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, що в 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті. До слова, #ВК досліджував історію назв “Дорогожичі” й “Бабин Яр”.

Друга хвиля скандалу набула розголосу наприкінці квітня, коли прокуратура заявила про відкриття кримінальної справи проти пана Хржановського. Виявилося, у його фільмі “Дау. Дегенерація” є сцени з неповнолітніми, які можуть трактуватися такими, що заподіюють фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій.

В той час журналіст #ВК звернувся за коментарем до російського мільярдера Михайла Фрідмана. Ми хотіли дізнатися чи вплине всебічна критика, пов’язана з фігурою пана Хржановського, на рішення фінансових донорів продовжувати співпрацю з останнім. “З боку Михайла Маратовича коментарів не буде”, – відповіли нам 23 квітня у офісі пана Фрідмана.

А вже в травні #ВК дізнався про те, що Меморіальний центр шукає аниткризових піарників для відновлення іміджу. Роботу пропонують виключно топ-компаніям на українському ринку. Їх має спокусити чималий гонорар – 200 тисяч доларів.

Першу публічну заяву СЕО компанії Gres Todorchuk Ярослави Гресь щодо участі в антикризових діях її компанії читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...