У Бабиному Яру відкриють “Кришталеву стіну плачу” та “Курган пам’яті” (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
17:08 16.06

Першу чергу музейно-меморіального комплексу в Бабиному яру, який створюється за російським проектом і роботи над яким не підтримала Київрада, буде зведено вже цього року – до 80 роковин трагедії. До офіційної церемонії 6 жовтня Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» представить два нових об’єкти на території урочища.

У Бабиному Яру відкриють “Кришталеву стіну плачу” та “Курган пам’яті” (ФОТО)

Про це повідомляється на сторінці меморіального центру у Facebook.

Зокрема, тут відкриють “Кришталеву стіну плачу” та “Курган пам’яті”.

«Кришталеву стіну плачу» презентує художниця-концептуалістка Марина Абрамович. Цей меморіальний об’єкт буде одним із найбільших збудованих у Європі протягом останнього десятиліття (довжина досягатиме 40 метрів, а висота – 3 метрів). Стіна складатиметься з 75 кварцових блоків, одночасно її зможуть відвідувати 25 людей.

«Курган пам’яті» стане першим музейно-меморіальним простором на території Бабиного Яру. Він відтворює історію трагедії Бабиного Яру за допомогою технологій 3D-моделювання, розробленого Центром просторових технологій. Ширина і довжина будівлі сягатимуть 80 метрів, а висота – 15 метрів. Вигляд об’єкту нагадує кургани – традиційні для українських степів давні поховання у формі пагорбу із землі і каміння.

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Згодом, на засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Додамо, що в травні тут вже відкрили синагогу-маф (ФОТО). Кличко також побував на відкритті скандальної синагоги-МАФу і підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

 

Великий Київ у Google News

підписатися