Депутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Автор: Злата Колос
16:47 15.02

Депутати Київради від “Голосу“ Олександр Лінчевський та Аліна Михайлова  зареєстрували у Київраді проєкт рішення про заборону участі громадян країни-агресора РФ у реалізації київських проєктах.

Депутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Під заборону підпадає й проєкт реконструкції “Бабиного Яру“, запропонованого російським скандальним режисером Іллєю Хржановським. Про це Лінчевський повідомив у коментарі виданню “Букви“. 

Він також надав проєкт рішення про заборону.

Депутат нагадав, що в РФ веде війну на території України.

“Поки одні фізично захищають країну й ризикують загинути, інші ведуть бізнес, переговори й тиснуть руки представникам країни-агресора. Це аморально і неприпустимо, це шкодить армії і суспільству“, – заявив він.

Крім того, Лінчевський наголосив, що кожен, хто платить податки в Росії, фінансує російський уряд і армію “і ці гроші повернуться до нас кулями“.

“Вибіркова дискримінація країни-агресора в тривалій перспективі сприятиме зміцненню зв’язків із західними інвесторами, поліпшенню міської економіки. Якщо ми навчимося обходитися без інвестицій країни-агресора, це піде на користь усім”, – додав Лінчевський.

Нагадаємо, депутати “Європейської Солідарності“ ініціювали зняття з розгляду Київради проєкту реконструкції “Бабиного Яру“, запропонованого російським скандальним режисером Іллєю Хржановським адже це втручання країни-агресора РФ в українську історію: “під приводом “проєкту“ Хржановський просуває російські наративи про українську та світову історію“.

Депутати Київради підтримали ініціативу “ЄС“ та відклали розгляд проєкту “Бабиного Яру” Хржановського.   

Додамо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час знімання у Харкові фільму “Дау. Дегенерація” Хржановського, який також є художнім керівником проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, з усім тим, підтримав створення меморіалу Хржановського “Бабин Яр”. Натомість виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...