Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського

Автор: Галина Ворона
11:11 24.02

Депутати Київради знову перенесли розгляд проєкту меморіалу “Бабин Яр”, яким керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський, та питання про передачу під його будівництво трьох ділянок землі у Бабиному Яру.

Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського

Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, це питання мають розглянути на наступному пленарному засіданні, яке відбудеться 4 березня.

Водночас, за словами віцепрезидента Конгресу національних громад України Йосифа Зісельса, Київрада має заслухати і обговорити українську концепцію меморіалізації Бабиного Яру. Він називає це маленькою перемогою, щоправда, не уточнює, коли саме будуть розглядати український проєкт.

Як зазначив депутат Київради від “Євросолідарності” Сергій Таран, фракція “ЄС” наполягала і наполягатиме, аби проект був реалізований з українським баченням історії.

Читайте також: Кличка і Київраду закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр”

Нагадаємо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час знімання у Харкові фільму “Дау. Дегенерація” Хржановського, який також є художнім керівником проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, з усім тим, підтримав створення меморіалу Хржановського “Бабин Яр”. Натомість виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...