Що ухвалила Київрада, або початок нового політичного сезону – 2021

Автор: Тарас Шевченко
13:01 12.02.2021

На першому у цьому році пленарному засіданні Київради на порядку денному було відразу 276 питань, частина з яких були спірними та дискусійними. Зокрема: бюджет, питання врегулювання тарифів за комунальні послуги, збільшення субсидій для незахищених верств населення, старт вакцинації киян для запобігання коронавірусної хвороби COVID 19, доля Гостинного двору, приватизація котеджного містечка президента-втікача Януковича та виділення землі дружині депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксані Марченко.

Що ухвалила Київрада, або початок нового політичного сезону – 2021

Скликання Київради припало на момент, коли у країні щодня загострюється політична ситуація. Ймовірність дострокових парламентських виборів – це вже не жарт, а нова реальність. Тому вже всі партії, що є лідерами опитувань різноманітних досліджень, фактично почали передвиборчу кампанію.

Подих дострокових парламентських виборів відчувався й у сесійній залі Київради.

Перші ж питання, що розглядались – розв’язання завищеної вартості житлово-комунальних послуг. Депутати підтримали вимогу депутатів “Європейської Солідарності“ стосовно звернення до президента, парламенту, уряду та НКРЕ КП щодо неприпустимості підвищення тарифів на ЖКГ.

А також – збільшення видатків на субсидії у столиці, що надавали українцям можливість сплачувати за тарифами. На ухваленні рішення наголошував депутат Леонід Ємець.

Рішення щодо звернення до уряду підтримали 99 депутатів Київради. Також, депутати прийняли зміни до програми “Здоров’я киян“ (близько 40 правок). Це дозволить місту виділяти більше коштів на покриття цілого переліку захворювань. А найголовніше – програма передбачає виділення 140 млн грн на вакцинацію киян.

Зокрема, міський голова Віталій Кличко запевнив, що веде переговори з виробниками вакцин, у яких і планує закупити їх напряму.

Крім того, директор департаменту охорони здоров‘я КМДА Валентина Гінзбург наголосила, що найближчими днями до України, як гуманітарна допомога, надійде 117 тисяч COVID-вакцин Pfizer, 8 500 з них – для чотирьох тисяч медичних працівників столиці, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19.

Якщо подивитись на перші прийняті рішення, то виникає питання, а чому Київрада має розв’язувати питання, що стосуються центральної влади?

Питання вакцинації займає перше місце на шпальтах всіх західних і європейських ЗМІ, воно обговорюється і в українському парламенти, і на всіх політичних ток-шоу.

Представники опозиційних партій робили один висновок – чинна влада провалила вчасну закупівлю вакцин для профілактики COVID-19 для України. Журналісти навіть отримали інформацію щодо таємної вакцинації команди президента Зеленського.

Лідерка “ЄС“ у КМДА Марина Порошенко зазначила що саме через неспроможність центральної влади Україна досі не почала масового щеплення громадян від коронавірусу. Саме це змушує місцеве самоврядування взяти ініціативу у свої руки.

Киеврада 2020 Порошенко

Також, одним з пріоритетних ухвалених питань Київради було звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо невідкладної передачі пам’ятки архітектури Гостинного двору громаді столиці.

Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що місто вже могло приступити до реконструкції будівлі у комплексі з реконструкцією Контрактової площі, однак Міністерство культури блокує процес.

Натомість розгляд проєкту реконструкції “Бабиного яру”, запропонований російським скандальним режисером Іллею Хржановським зняли з порядку денного. Мер доручив “прокомунікувати з громадою Києва”, адже проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана.

Виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України. На першій сесії не обійшлося й без казусів, будівля Київської міськради не витримала лютневого снігопаду й у сесійній залі протікала стеля.

Однак депутати оперативно розв’язали питання й аби не промочити ноги – підставили відерко.

На пленарному засіданні депутати також розглядали низку питань землекористування. Найбільші дискусії викликали питання, пов’язані з продажем земельних ділянок. Особливо “дісталось“ ТОВ “Централь“ та АТ “Фармак“ – їх питання розглядали майже 2 години.

В цьому питанні дуже принципову позицію зайняли фракції “Голос“ та “Слуга народу“, які хотіли заборонити заводу “Фармак“ виробляти біологічно активні добавки. Депутати також не проголосували за виділення землі по вул. Тургенєвській, 27-Б дружині нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксані Марченко.

Крім того, депутати не підтримали приватизацію котеджного містечка Януковича на підставних осіб. Депутат від “Голосу“ Максим Нефьодов нагадав, що це вже було восьме голосування по цім земельним ділянкам, тому він розуміє, “що хтось дуже хоче їх пропхати, але чесно кажучи, це вже виглядає смішно“.

За його словами у незаконно побудованому котеджному містечку Януковича у 30 метрах від Дніпра “є всі дозвільні документи, видані всіма службами Януковича, тому кожен, хто голосує за приватизацію має розуміти, за що він голосує у такому випадку“.

До речі, у чарівному місті Флоренція (Італія) на території бібліотеки делле Облате буде встановлений пам’ятник Тараса Шевченка. Депутати Київради передали в дар Флоренції бронзову композицію видатного українського письменника.

Цікавий момент – депутат Омельченко під час розгляду питання продажу земельної ділянки для ТОВ «Централь» помилився в розрахунках, назвавши ціну за сотку у 20 тисяч гривень замість 200 тисяч за сотку, які й були в проєкті рішення. Його колеги з інших фракцій порекомендували скористатись калькулятором.

В підсумку, обидва питання прийняли і місто від цих двох компаній отримає майже 300 млн гривень за землю.

Решта питань, що були в порядку денному (а їх ще близько 250), будуть розглядати на наступному пленарному засіданні 18-го лютого. Тобто вже у наступний четвер.

P.S. Як бонус, пропонуємо послухати “чудову“ українську від Костянтина Богатова з партії “Голос“, яка декларує патріотизм. А у депутатів партії, судячи зі всього, вчителем української був Микола Азаров.

Як повідомляв “ВК“ 11 лютого відбулося перше у 2021 році пленарного засідання Київської міської ради.

Великий Київ у Google News

підписатися