“Прокомунікувати з громадою”. Розгляд проєкту “Бабиного Яру” Хржановського відклали

18:52 11.02

Розгляд проєкту реконструкції “Бабиного яру” зняли з порядку денного засідання Київради. Мер доручив “прокомунікувати з громадою Києва”.

“Прокомунікувати з громадою”. Розгляд проєкту “Бабиного Яру” Хржановського відклали

Про це на своїй сторінці в Facebook розповіла депутатка від “Удару” Юлія Лимар. 

Мер ухвалив рішення зняти це резонансне питання з порядку денного і доручив прокомунікувати з громадою Києва таким чином, щоб вийти на підтримку більшості фракцій”,

– написала вона. 

Вона також додала, що найближчим часом буде презентація для депутатів цього проєкту, на яку також запрошено громадськість.

Контекст

Проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. 

Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру російського режисера Іллю Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після зйомок фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація” російського режисера Іллі Хржановського, який також є художнім керівником проекту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.

Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, тим не менше, підтримав створення меморіалу “Бабин Яр”.

Читайте також: «Виключіть мікрофон», «російські пропагандисти» — як керівництво Меморіального Центру «Бабин Яр» погрожувало за незручні питання Іллі Хржановському

Виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований російським скандальним режисером Іллею Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру.

Читайте також: ОПУ погодив будівництво російського проєкту меморіалу “Бабин Яр”. Єврейська громада закликає захистити цвинтар

Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”. 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...