“Євросолідарність” вимагає терміново скликати Раду. Для збільшення субсидії

22:28 13.01

«Європейська Солідарність» вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради і ухвалити зміни до Державного бюджету, збільшивши на 7 мільярдів гривень обсяг субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

“Євросолідарність” вимагає терміново скликати Раду. Для збільшення субсидії

Про це йдеться у зверненні політсили.

Як заявив співголова «Європейської Солідарності» Артур Герасимов, зміни до бюджету, ініційовані «ЄС», зможуть убезпечити українців від хаотичних рішень влади, яка то різко піднімає тарифи, то потім обіцяє їх знизити.

Депутат нагадав, що навесні 2020 року влада забрала в людей близько 8.3 мільярди субсидій у антиковідний фонд, які згодом закопала в дороги.  І навіть ті урізані субсидії, які лишились, не виплачуються вчасно, повідомив Герасимов.

«Ми всі пам’ятаємо, що попри обіцянки Зеленського про зменшення тарифів в 2021 році ціна газу почала зростати не на відсотки, а в рази, в залежності від постачальників. Окрім цього майже в два рази для найбідніших зросла вартість електричної енергії. Бо ті сто кіловат, в які намагалася вкластися будь-яка бабуся, економила, вимикала світло, не дивилася телевізор – сьогодні цієї ціни пільгової немає», – констатує Герасимов.

Він також наголосив, що при цьому Україна знову почала імпортувати енергоносії з Росії та Білорусі. «Поки функціонувала формула Роттердам+, та формула, про яку було розказано дуже багато негативної інформації, чомусь цей пільговий тариф на електричну енергію для бабусь існував. Як тільки його відмінили і не стало Роттердам+, то ціни на електроенергію зросли, а уряди Зеленського почали імпортувати електроенергію з Росії та Білорусі», – зауважив народний депутат.

«Головна вимога «Європейської Солідарності» до так званих антикризових рішень влади – за жодних обставин не повертати Україну на «газову голку» Кремля. Давайте не забувати – саме залежність від дешевого російського газу була однією з причин, які привели до Харківських угод, до анексії Криму, до війни на Донбасі, через яку в нас понад 13 тисяч вбитих, мільйони переселенців. Саме тому надзвичайно важливо зберігати ту складну тарифну реформу урядів Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана, яка відбувалася в 2014-2017 роках і яка дозволила нам зіскочити з «газової голки» Кремля», – говорить Артур Герасимов.

У фракції ЄС наголошують на тому, що  незахищені верстви населення мають бути забезпечені субсидіями в достатньому об’ємі.

«Європейська Солідарність» зареєструвала і вимагає термінового ухвалення законопроекту про додаткове виділення 7 млрд грн на субсидії для людей. Навіть думки не має виникати ні в кого, що для вирішення проблем з цінами на газ ми маємо будь-яким чином виходити на перемовини з Москвою, на отримання російського газу», – наголошує Герасимов.

Нагадаємо, депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень. Кошти пропонується перерозподілити з видатків, передбачених на забезпечення діяльності президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС, ДПС, ДБР та СБУ.

Відомо, фракція “ЄС” скликає позачергове засідання Київоблради через підвищення тарифів.  

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...