Проєкт скандального Хржановського виносять на Київраду. Депутатів закликають не голосувати

10:44 11.02

У Київраді сьогодні відбудеться голосування по проєкту меморіалу “Бабин Яр” від скандального російського режисера Іллі Хржановського і вирішуватиметься питання передачі під нього землі. Політики, журналісти і громадські діячі вже висловили занепокоєння з цього приводу і закликають столичних депутатів не дати втілити російський проєкт, який може стати для росіян потужною пропагандистською зброєю.

Проєкт скандального Хржановського виносять на Київраду. Депутатів закликають не голосувати

Про винесення на голосування Київради проєкту скандального Хржановського повідомила народна депутатка від фракції “Голос” Соломія Бобровська.

Вона вважає, що столичні депутати повинні відхилити цей проєкт, адже його фінансують  російські олігархи, а розповідати історію “унікального українського Голокосту” буде російський пропагандист Хржановський.

Українська історія, як і будь яка інша має достатньо своїх граней, проте коли цю історію буде розповідати російський олігархічний проєкт, то це перетвориться на пропаганду”, – впевнена політикиня.

Крім того, нагадує вона, тема Голокосту давно стала інструментом пропаганди для РФ на міжнародній арені, яка витрачає багато грошей на відкриття музеїв, центрів та проведення форумів на цю тему. На одному ж з таких форумів Путін звинуватив Польщу в участі у Голокості.

Сьогодні, завдяки депутатам Київради, росія може отримати потужну зброю. Це великий меморіальний комплекс на одному з найвідоміших місць Голокосту, в європейський столиці, яку відвідують тисячі туристів з усього світу. І на чолі цього – росіянин, що ставить отримання емоцій у глядача понад усе. Думаєте росія задумала це не як зброю? Сумніваюсь”, – наголошує депутатка.

Вона вважає, що Бабин Яр – це українська історія, і важливо не давати комусь її перекручувати, тому потрібен інший проект меморіалу, який не буде контролюватися росіянами. Проєкт з державницькою позицією, концепція якого не буде викликати суперечок ні в суспільстві, ні в органах влади. Власне такий проект був створений і підтриманий урядом Володимира Гройсмана.

Проти російського проєкту виступив і відомий громадський діяч Сергій Стерненко.

Він впевнений: участь “представника окупантів” Хржановського у проєкті не випадкова і спрямована на плюндрування пам‘яті загибилих від рук німецьких нацистів та на створення поляризації в українському суспільстві.

Стерненко називає Хржановського прихильником нацистів, нагадавши, про його співпрацю з Марцинкєвичем-Тєсаком, якийпублічно демонстрував нацистські погляди і співпрацював з ФСБ.

Хржановський знімав тєсака у своєму проєкті ДАУ. Це там, де ще було нелюдське поводження із немовлятами, був скандал. Коли тєсак помер, то хржановський припер йому на могилу віночок. Від проєкта ДАУ. Росіянин хржановський має бути висланий з України, а не займатись меморіалом у Бабиному Яру. Займатись таким чутливим питанням повинні органи влади за участі української та єврейської громад. А участь хржановського це не про пам‘ять. Це те саме, що близький друг гіві та мотороли займався би меморіалом загиблим українським солдатам на Донбасі”, – підсумував активіст.  

Свою позицію у цьому питанні вже висловила волонтерка і депутатка Київради Аліна Михайлова. Вона повідомила, що не буде підтримувати російський проєкт, і закликає колег прийняти рішення, “за яке не буде соромно”.

Читайте також: Представлена концепція меморіалу “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського – без хакерських атак не обійшлось

Нагадаємо, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським. Виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс назвав проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований російським скандальним режисером Іллею Хржановським, частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України. Він каже, що Україна повинна реалізувати власний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, до розробки якого було залучено 18 вчених, істориків, які об’єднались навколо Інституту історії України Академії наук. 

Довкола російського проєкту вже неодноразово виникали скандали. Зокрема, у лютому 2020 новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати у нашій статті

У жовтні 2020 року Києві ініціювали створення руху опору проти російської концепції Бабиного Яру.

Один із останніх скандалів пов’язаний з будівництвом поминальної синагоги на Кирилівському православному кладовищі, яке дозволив почати російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” Офіс президента України. В день католицького Різдва на ділянці можливого зведення меморіальної синагоги розпочали розкопки і наткнулись на залишки старих поховань. Дослідивши ділянку на наявність людських поховань, ініціатори будівництва заявили, що ніяких поховань не знайшли, а людські кістки на Кирилівське кладовище попали із сміттям

У відповідь українські євреї почали збирати підписи проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. Проти будівництва синагоги виступили священники Української православної церкви Московського патріархату.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...