Кличко: уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва

Автор: Злата Колос
11:49 11.02

Мер Києва наголосив, що сьогодні Київрада повинна ухвалити звернення Київради про невідкладну передачі Гостинного двору у комунальну власність столиці.

Кличко: уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва

Про це голова КМДА Віталій Кличко заявив на засіданні Київради.

Він зазначив, що передача Гостиного двору місту є спільним поданням мера та всіх фракцій Київради.

Зрештою, гостинний двір може стати культурним центром Подолу й столиці загалом. Переконаний, уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва. Так ми врятуємо пам‘ятку й зробимо з неї справжню перлину української столиці. І кияни на це чекають вже давно”, – наголосив мер.

За його словами, місто вже могло приступити до реконструкції будівлі у комплексі з реконструкцією Контрактової площі, однак Міністерство культури блокує процес.

Місто пройшло всі обговорення й бюрократичні процедури. Погодження з урядовцями – Міністерствами фінансів, економіки, юстиції, Фондом держмайна. Але процес заблокувало Міністерство культури”, – уточнив Кличко.

Голова КМДА впевнений, що Мінкульт навмисно затягує час, аби приміщення продовжило руйнуватися.

У мене питання до Міністерства культури: Так багато грошей? Нема куди вкладати? Подивіться, будь ласка на Оперний театр, Консерваторію, цирк й багато інших приміщень культури, які знаходяться на балансі Міністерства культури. Я тільки у нашому місті назвав споруди, а скільки таких в інших містах України, куди також потрібно вкладати гроші”, – зауважив він.

Кличко додав, що місто має намір здійснити реконструкцію Гостиного двору, й міська влада сприятиме реалізації такого задуму.

Створити в ньому громадській простір – музей Києва. Розмістити інші експозиції, які були обговорені з громадськістю й також з Києво-Могилянською академією”, – додав Кличко.

Читайте  також: Гостиний цирк ім. св. Миколая. Як влада руйнує міські об’єкти

Нагадаємо, у Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає, і не виділили грошей. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостиного двору киянам. В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста.

Великий Київ у Google News

підписатися