Світ активно вакцинується і лише Україна продовжує боротися за це право – Марина Порошенко

Автор: Любава Лисичкіна
21:01 11.02

Україна досі не почала масового щеплення громадян від коронавірусу, а центральна влада поки що лише обіцяє розпочати вацинацію. Це змушує місцеве самоврядування взяти ініціативу у свої руки.

Світ активно вакцинується і лише Україна продовжує боротися за це право – Марина Порошенко

Як відомо, Київрада підтримала зміни до програми “Здоров’я киян”, які дають можливість столиці закупити 1 мільйон доз вакцин від Covid-19.

Під час обговорення цього проекту рішення Голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідер “Європейської Солідарності” Марина Порошенко зазначила, що  це – надзвичайно важливе рішення.

“Наша столиця повинна мати механізм закупівлі вакцини, щойно з’явиться така можливість. Адже ми бачимо, що в усьому світі вже активно йде вакцинація і лише Україна продовжує боротися за це право. І якщо центральна влада не здатна подбати про громадян України, то наш обов’язок як місцевої влади подбати про здоров’я киян”, – зауважила Порошенко.

Відповідно до внесених змін було виділено 140 мільйонів гривень для закупівлі 1 мільйона доз вакцин, що дасть можливість двічі провакцинувати 500 тисяч осіб з груп ризику – медиків, освітян та працівників соціальних служб.

Зміни були підтримані профільною Комісією з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Комісія дала доручення Департаменту охорони здоров’я КМДА ознайомити депутатів:

  • з технічними вимогами щодо змісту тендерної документації по закупівлі вакцин проти короновірусної хвороби COVID-19;
  • надати поетапний план вакцинації киян, з пріоритетністю доступу до вакцинації, в тому числі громадян, що перебувають в групі ризику, медичного персоналу тощо;
  • надати інформацію щодо умов транспортування, логістики та готовності закладів охорони здоров’я до забезпечення температурного зберігання вакцини.

Відомо, вакцину Київ планує закупити напряму – у виробника.

Раніше за виділення цих 140 млн грн на вакцинацію проголосувала комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, головою якої є Марина Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...