Київрада попросить президента, парламент та уряд зупинити неприпустиме підвищення тарифів ЖКГ– Ємець

Автор: Злата Колос
13:51 11.02

Таке рішення підтримали 99 депутатів Київради. 

Київрада попросить президента, парламент та уряд зупинити неприпустиме підвищення тарифів ЖКГ– Ємець

Депутати Київради підтримали ініціативу “Європейської Солідарності“ та ухвалили звернення до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо неприпустимості підвищення тарифів ЖКГ у столиці, а також збільшення видатків на субсидії у столиці.

На ухваленні рішення наголошував депутат Київради від «ЄС» Леонід Ємець, звертаючись до місцевих депутатів та голови КМДА.

За словами Ємця у зверненні до центральної влади йдеться, по-перше, про перегляд абсолютно незрозумілих тарифів, а по-друге – забезпечення повернення 71 мільярди гривень на субсидії, які надавали українцям можливість сплачувати комунальні послуги.

“Власне наше звернення, яке роздане усім вам направлено на те, аби звернутися до суб‘єктів законодавчої ініціативи – до президента, до Верховної Ради, до Кабінету міністрів, як органу, який має забезпечувати виконання цих законодавчих ініціатив з одним простим завданням: по-перше, переглянути ці тарифи, які на сьогодні абсолютно не зрозуміло яким чином, у часи коронавірусу зростають і обтяжують наших громадян так, що вони не можуть їх сплачувати. А по-друге, забезпечити як мінімум повернення 71 мільярду гривень на субсидії, які забезпечували частині наших громадян, які працюють у тому числі й в бюджетних установах – вчителям, лікарям іншим, які сьогодні знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусом, можливості заплатити за ці тарифи шляхом направлення на їх користь субсидій“, – пояснив депутат.

За словами Ємця питання тарифів й субсидій – це питання виживання киян, адже центральна влада зменшує у два рази кількість субсидій, зводячи людей за грань бідності.

“Питання формування тарифів сьогодні знаходиться в одних руках – монобільшості українського парламенту. Питання формування субсидій теж знаходиться в руках фракції монобільшості українського парламенту й особисто під контролем у президента. І коли субсидії зменшуються у два рази – це означає, що 50% тих громадян, які мали можливість оплачувати рахунки, сьогодні такої можливості не мають. Коли це паралельно відбувається з підвищенням тарифів, то ви просто заганяєте бюджетників за грань бідності“, – пояснив Ємець.

Рішення про звернення до президента, парламенту й уряду щодо неприпустимості підвищення тарифів ЖКГ та переглянути формування субсидій у столиці підтримали 99 депутатів Київради. 

Нагадаємо, співголова “Європейської Солідарності“ Артур Герасимов наголосив, що навесні 2020 року чинна влада забрала в українців близько 8.3 мільярди субсидій в антиковідний фонд, які згодом закопала в дороги. Щобільше, навіть урізані субсидії не виплачуються вчасно. Нардепи “ЄС“ пропонують повернути пільгову норму до 100 кВт•год, заборонити імпорт електроенергії з РФ та Білорусі та заборонити прямий імпорт природного газу до України з РФ.

Додамо, з 1 січня скасовано пільговий тариф на електроенергію. 7 січня 2021 року люди висловили протест проти зростання тарифів та перекривали трасу Київ – Харків – Довжанський.  

Депутат Київоблради від партії “ЄС“ Олег Іваненко наголосив, що “Слуги народу“ завалюють парламент не важливими для українців законопроєктами, відводячи нас від проблемних тем – тарифів і субсидій, а малозабезпечені українці, яких вони залишили без субсидій, живуть у боргах.

28 січня 2021 року постійна комісія Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу підтримала проєкт рішення Київради “Про звернення до президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів щодо неприпустимості підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства“.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...