Битва за Гостинний двір. Кличко звернувся до Шмигаля

14:48 01.02

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з тим, аби Уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостинного двору громаді столиці.

Битва за Гостинний двір. Кличко звернувся до Шмигаля

Про це Віталій Кличко написав на своїй сторінці у Facebook. За його словами, довга історія передачі Гостинного двору громаді столиці могла б уже, нарешті, завершитися і місто могло б приступити до відновлення будівлі в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізації концепції пішохідного Подолу.

Він зазначив, що місто разом з активістами довго цього добивалося, а процедури передачі відбувалися повільно і складно – спочатку об’єкт повернули в користування держави (в управління Фонду держмайна України). Потім процес застопорився, але місто не здавалося.

«І от, коли місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями (міністерствами фінансів, економіки, юстиції, Мінрегіонбуду та ФДМУ), голос подало Міністерство культури… Спочатку міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу на засіданні Уряду, запропонувавши нам підписати Меморандум. Уклали і погодили з Мінкультом Меморандум, я підписав його в редакції Міністерства. Передали документ у відомство. І там він…загубився. Підготували новий. Але, виявилося, що не потрібен ніякий Меморандум, бо міністр культури проти передачі Гостинного двору громаді столиці. В нього інша ідея – передати об’єкт Міністерству», – додав мер Києва.

Він зауважив, що це – навмисне блокування і затягування часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься. Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту. Це при тому, що, ніяк не оновлять Національний художній музей, Національний театр опери і балету, будівлю Національного цирку та чимало інших культурних об’єктів.

«Місто ж готове здійснити реконструкцію Гостинного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією. А всі «маневри» Мінкульту, переконаний, спрямовані на заморожування будь-яких ініціатив із відновлення об’єкту і його роботи для громади Києва. Тому я звертаюся до прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію і невідкладно передати Гостинний двір громаді міста» – наголосив Кличко.

Читайте також: Станет ли Гостиный двор памятником

Нагадаємо, у Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає і не виділили грошей. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостинного двору киянам. В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...