В «Бабиному Яру» представники різних релігійних конфесій із європейських країн помолилися за мир в Україні

Автор: Любава Лисичкіна
08:47 25.05

Національний історико-меморіальний заповідник обєднав багатьох людей у молитві за мир і перемогу у війні з РФ.

В «Бабиному Яру» представники різних релігійних конфесій із європейських країн помолилися за мир в Україні

Про це повідомив «ВК» Михайло Гутор, завідувач архівним відділом НІМЗ «Бабин Яр».

«Країна у стані війни – то завжди місце небезпеки, але ми хотіли продемонструвати вам свою солідарність. Адже українці живуть у цьому стані щодня. Я у захваті від стійкості українців, від їхньої працелюбності. За довгу подорож я побачив, як багато людей працюють на землі: старі та молоді. Країна живе, і ми молимося, аби Бог вас підтримав, і ви знову були вільними», – сказав помічник генсека Мусульманської ради Британії імам шейх Ібрагім Могра.

Англіканський єпископ із Британії, преподобна Джо Бейлі Веллс приєдналася до делегації, дізнавшись про можливість відвідати Київ. У неї в помешканні живуть біженці із Маріуполя. Усе містечко Доркінг у графстві Суррей з лютого майорить синьо-жовтими прапорами. Тож питання їхати чи не їхати не стояло.

«Ісус завжди із тими, хто страждає. І Україна нині у центрі молитов усього світу. Звісно, ризик є, війна триває три місяці, і не мусимо про неї забувати. Світ має нагадувати Україні, він її любить і не забуває», – сказала вона.

Усі представники конфесій переконані, молитва – це дуже сильна зброя, і  «якщо просити у Бога миру, він його дасть».

Додамо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру скандального російського режисера Іллю Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

 Попри це президент Зеленський підтримавстворення Хржановським меморіалу “Бабин Яр”. Натомість виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”.

Київрада мала розглянути проєкт “Бабин Яр” від Хржановського наприкінці лютого минулого року, але вчергове перенесла розгляд. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді хотіли «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

На засіданні 13 травня Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

В травні 2021 у Бабиному Яру відкрили синагогу-маф (ФОТО). Там побував і столичний мер Віталій Кличко, який підтримав російський проєкт Бабиного Яру попри рішення Київради.

Будівництво цієї синагоги не обійшлося без скандалу. За документами синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати її будівництво на землі Кирилівського православного кладовища. Під час розкопок там знайшли кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Йосиф Зісельс переконаний, що  київська влада ігнорує українських вчених і їх бачення музею у Бабиному Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися