Росіянину Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готують підозру

17:19 22.04.2020

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація” російського режисера Іллі Хржановського, який також є художнім керівником проекту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.

Росіянину Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готують підозру

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, неповнолітнім особам, вірогідно з числа дітей-сиріт, групою осіб у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій.

Крім того, із оприлюднених кадрів фільму вбачається, що відео, з якого отримані ці зображення, може мати ознаки твору, що пропагує культ насильства і жорстокості або дискримінації.

Ювенальні прокурори в Харківської області зареєстрували кримінальні провадження у ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 3 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства) КК України.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

“Дау” – міжнародний художній проект, створений за участю державних європейських культурних фондів.

Він поєднав у собі кіно, науку, перфоманс, релігію, художні експерименти, літературу і архітектуру. “Дау. Дегенерація” – шестигодинна стрічка про інститут, який уособлює радянське суспільство.

Творців “Дау” неодноразово звинувачували в порушеннях етики і нелюдському ставленню до учасників. Фактично все насильство, що відбувається у фільмі, було справжнім, а не постановочним. 

Нагадаємо, як писав раніше “Великий Київ” станцію метро «Дорогожичі» хотіли перейменувати в «Бабин Яр». За скандальною ініціативою, що викликала невдоволення киян, стоїть відомий своїм епатажем російський режисер Ілля Хржановський.

До “Дау” він також здобув популярність завдяки фільму “4”, де є сцена «розваг» сільських бабусь.

Великий Київ у Google News

підписатися