Росіяни намагаються домовитися з Єрмаком про оренду всього заповідника «Бабин Яр» – Йосиф Зісельс

18:04 30.12.2020

У Київ днями терміново прибув художній керівник російського проєкту Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, скандальний російський кінорежисер Ілля Хржановський, щоб домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника.

Росіяни намагаються домовитися з Єрмаком про оренду всього заповідника «Бабин Яр» – Йосиф Зісельс

Про це повідомив український громадський діяч та дисидент єврейського походження, віце-президент Конгресу національних громад України, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельс. 

“Програвши локальні бої з громадськістю та Мінкультури по розкопках на Кирилівському православному та єврейському цвинтарям у Бабиному Яру, російський проєкт починає використовувати «козирі»…Російська команда зараз робить ставку на дуже сумнівний варіант продовження своєї агресії у Бабиному Яру…Російська команда намагається домовитися з Андрієм Єрмаком (це і робив Хржановський), щоб ОПУ натиснув черговий раз на міністра культури і примусив його віддати в оренду увесь Національний заповідник «Бабин Яр»”, – пише Зісельс.

Також він додав, що останні кроки російської команди підтверджують абсолютну аморальність і підступність російського проєкту.

“Риторичне питання: А чому тільки Бабин Яр, а не всю Україну? От був би подарунок Путіну на тлі всіх провалів російської політики у світі”, – додав Зісельс.

Читайте також: Синагогу-маф в Бабиному Яру хотіли побудувати без жодних громадських слухань

Нагадаємо, що Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. 

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні.

Як повідомлялося, в 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готували підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

У вересні, перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

У жовтні 2020 року стало відомо, що у Києві створюють рух опору проти російської концепції Бабиного Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...