Карантин, день 336. НАБУ розслідує можливі зловживання при закупівлі вакцини Sinovac

Автор: Галина Ворона
08:28 11.02

НАБУ розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

Карантин, день 336. НАБУ розслідує можливі зловживання при закупівлі вакцини Sinovac

Як повідомили у Раді громадського контролю Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), оприлюднена ціна закупівлі дози вакцини стала чи не найвищою у світі, при тому що її загальна ефективність під час останнього етапу тестувань у Бразилії показала лише 50,38%.

Детективів зацікавив цей фактор, а також сам процес закупки, що набув широкого розголосу у ЗМІ, оскільки спочатку ДП “Медичні закупівлі” розпочало перемовини щодо закупівлі вакцини з орієнтовною вартістю близько $3 і знаходилось на фінальному етапі процесу.

Проте згодом міністр Максим Степанов в ручному режимі зупинив цей процес та доручив розпочати перемовини щодо закупівлі китайської вакцини у компанії Sinovac Biotech.

Попередня правова кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Тим часом МОЗ повідомляє, що компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

Такий дозвіл Sinovac вже надали компетентні органи Туреччини, Бразилії, Китаю та Індонезії, зауважили в українському міністерстві.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac, одна доза якої коштуватиме для нас 504 грн. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробувань. Українська фармкомпанія “Лекхім” планує у 2022 році почати виробництво вакцини від коронавірусу, розробленої китайською компанією Sinovac Biotech.

Крім того, Україна розраховує на поставку вакцини Pfizer або Moderna в межах ініціативи COVAX. Орієнтовно перші вакцини в Україну можуть привезти 15 лютого. Україна увійшла до 15 країн, які першими у світі отримають ковід-вакцини від COVAX.

Ще 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та NovaVax мають надійти вже в цьому місяці через контракт між Серум Інститутом та Crown Agents. Також більше мільйона доз вакцини наша країна перекупить у Польщі.

Таким чином, на сьогоднішній день Україна “назбирала” 22 млн доз вакцини від коронавірусу, вакцинація має стартувати наступного тижня. Записатись на вакцинацію можна через “Дію”, усім щепленим видаватимуть COVID-паспорт.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...