Україна закупить 1,9 млн доз вакцини від COVID-19 у Китаю

14:30 30.12.2020

Міністерство охорони здоров’я уклало договір на поставку 1,913 млн доз вакцини проти COVID-19 від китайської компанії Sinovac Biotech.

Україна закупить 1,9 млн доз вакцини від COVID-19 у Китаю

Як повідомляє МОЗ, під час першої поставки вакцин в Україну доставлять 700 тис. доз.

Їх ми отримаємо протягом 30 днів після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах”, — уточнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ “Лекхім” – єдиним уповноваженим представником виробника вакцини на території України.

Відомо, що ефективність вакцини складає 97%. Дозвіл на її використання може з’явитися вже наприкінці січня 2021 року.

“Сіновак” (Sinovac Biotech) — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні в 2001 році, виробляє від 300 до 500 млн доз вакцин на рік. “Сіноваком” були розроблені і виведені на ринок вакцини проти гепатиту А та А і В, вірусів грипу, включно з “пташиним”, паротиту.

Вакцини “Сіновак” схвалені в 34 країнах світу, включно з такими країнами, як Аргентина, Бразилія, Індія, Туреччина. Вакцина проти гепатиту А є прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

За час існування компанії з 2002 року було здійснено понад 3 мільярди вакцинацій, 59 мільйонів з яких — дітям. 

Читайте також: «Влада провалила кампанію тестування, підтримки медиків і вакцинації» – Ірина Геращенко

Як повідомлялося, вакцинація від COVID-19 в Україні орієнтовно стартує 1 березня 2021 року. Вона відбуватиметься у 4 етапи – дати, буде безкоштовна і платна. Безкоштовно вакцинуватися від COVID-19 зможуть 4 млн українців. Україна зможе закупити додаткову вакцину від COVID-19 за спеціальною ціною, щоб охопити вакцинацією якомога більше мешканців країни. Вартість однієї дози складе 7 доларів. Для зберігання COVID-вакцин в Україні створять центр з холодильниками на сотні тисяч доз.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...