Карантин, день 295. Україні повернуть кошти за вакцину Sinovac, якщо вона не пройде випробувань

09:02 01.01

Днями стало відомо, що Україна уклала договір на поставку 1,913 млн доз ще незареєстрованої вакцини проти COVID-19 від китайської компанії Sinovac Biotech. Це викликало безліч питань. Водночас, Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань.

Карантин, день 295. Україні повернуть кошти за вакцину Sinovac, якщо вона не пройде випробувань

Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі Громадського радіо.

За його словами, укладення контракту на постачання незареєстрованої вакцини дає Україні гарантію швидкого отримання препарату. Така ж практика використовується в інших країнах.

Наприклад, Pfizer i Moderna також перебували на третій стадії клінічних досліджень, коли більшість країн укладали контракти на їхні постачання. Контракт відбувається під банківські гарантії. Тобто, Україна перерахувала гроші, але це не значить, що ми вже зараз будемо отримувати цю вакцину”, – сказав Ляшко.

Постачання розпочнеться лише  після того, як вакцина отримає реєстраційний документ. У разі провалу клінічних випробовувань, кошти повернуть у повному обсязі. Це положення чітко прописане у контракті.

Постачання відбудеться тільки після її реєстрації, завершення досліджень. У разі якщо вона не буде завершена до часу, який визначений в умовах контракту, то гроші повернуться в Україну на рахунки держпідприємства “Медичні закупівлі України”. Всі ризики нівельовано”, – додав Ляшко.

За 1,9 млн доз вакцини Sinovac заплатили  з бюджету 2020 року. Наступні контракти укладатимуть за бюджетом 2021 року.

Вакцина буде для людей безоплатною, але коли вона з’явиться у вільному доступі на ринку поки не відомо. 

А тим часом, Ізраїль поставив рекорд у світі за темпами вакцинації від COVID-19. Менш ніж за два тижні кампанії із вакцинації від коронавірусу в Ізраїлі вже вакцинували понад 7% населення.

Як повідомляє CBNC, в Ізраїлі станом на 31 грудня вакцину від коронавірусу отримали 647 тисяч осіб. Це більше, ніж будь-яка інша країна світу. Зазначається, що за перші дев’ять днів кампанії, щеплення отримали більше осіб, ніж заразилися коронавірусом за весь час пандемії.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я через своє підприємство “Медичні закупівлі України”, яке було визначено як оператор із закупівлі вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac.

Як повідомлялося, вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати, вона буде безкоштовна і платна

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...