Більша частина суспільства вважає московський патріархат злом, яке треба викорінювати

Автор: Ольга Даниленко
18:22 14.04.2023

Наразі в Україні нема запиту на єдність УПЦ МП з автокефальною ПЦУ КП. Більша частина суспільства вважає, що московський патріархат – це зло і це зло треба викорінювати.

Більша частина суспільства вважає московський патріархат злом, яке треба викорінювати
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосив голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський

Він додав українське суспільство мало запит до єдності УПЦ МП та ПЦУ КП у 2013 році під час “Революції гідності“, однак наразі, після широкомасштабного вторгнення РФ в Україну ні про яку єдність УПЦ МП та автокефальною ПЦУ КП не йдеться. 

Зараз ситуація розпечена. Більша частина суспільства, або практично все суспільство вважає, що московський патріархат це зло і це зло треба викорінювати”, – наголосив голова Держслужби з етнополітики в ефірі “Радіо NV”. 

Також релігієзнавець зазначив, що представники  УПЦ МП повинні відповісти собі на запитання: Що є для вас таким цінним у Москві, що ви не можете перервати з нею зв‘язок? 

Розумієте, підпорядкування Москві не є частиною православного віровчення. Називати отцем (московський патріарх Кирило Гундяєв, – ред.) і “господіном” людину, яка обіцяє вічне життя, тим, хто буде вбивати українців! Який за рік, навіть більше не спромігся висловити бодай одне слово співчуття для дітей тисяч вже загиблих людей. Що вас тримає в цьому? Якою канонічною основою і якими підвалинами можна це виправдати? Відповіді наразі немає. Думаю, наразі йдеться про корпоративний механізм, що ми повинні зберегти свою корпорацію”, – наголосив Єленський.

Читайте також: Черговий рекорд: за добу кияни віддали понад 6 000 голосів за позбавлення УПЦ МП води, тепла й світла

Крім того, голова Держслужби з етнополітики пояснив, що УПЦ МП самі винні у тому, що суспільство вимагає, аби московський патріархат припинив своє існування в Україні: 

  1. у 2014 році, коли РФ розпочала війну проти України: окупація Криму, війна на Донбасі, фаворизована владою УПЦ МП заявила, що її вірні є по обидві сторони розмежування: “І заявивши, що вони є по обидві сторони розмежування, вона стала не на українську сторону. Це викликало у багатьох шок, тому що в історії православної церкви це безпрецедентна подія, коли православна церква стає під час війни не на бік своєї держави”. 

 

  1. Коли ПЦУ КП отримала Томос про автокефалію, УПЦ МП перервала зв’язок із Константинопольським престолом: “Тобто, перетворила причастя на зброю. Це був другій, дуже важкий удар по сприйняттю цієї церкви”. 

 

  1. УПЦ МП після 2014-го проповідувала якщо не руський мір, то принаймні дружбу трьох “братніх народів”, вона вводила своїх вірян в цей спільний простір, насичений російськими імператорами та російською шовіністичною риторикою: “І нарешті, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, то це стало шоком вже для цієї церкви”. 

Читайте також:  УПЦ МП люто ненавидять всі, й УПЦ МП самі у цьому винні – Кошкіна   

Нагадаємо, у жовтні 2022-го на той час в.о. голови СБУ  Малюк розповів про викриття 33-х священнослужителів московського патріархату. Їх СБУ підозрює у роботі на РФ. 

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій бреше про відмову від російського паспорта.

Колишній намісник Лаври митрополит УПЦ МП Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебедя у “розпалюванні релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії Росії проти України” (ст. 161 та 436-2 ККУ).

Як повідомляв “ВК”, 29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.

Мінкульт вже тричі  подавав  заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися