УПЦ МП остаточно виставляють з Києво-Печерської лаври

Автор: Галина Ворона
18:26 10.03.2023

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ попередження про розірвання договору про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю. У зв’язку з цим ПЦ (МП) має покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

УПЦ МП остаточно виставляють з Києво-Печерської лаври

Відповідний документ оприлюднили на сайті УПЦ МП.

Згідно з повідомленням, з 29 березня 2023 року договір буде розірвано на підставі висновків міжвідомчої робочої групи й листа Міністерства культури та інформполітики від 9 березня.

Представників Московського патріархату закликали до 29 березня звільнити приміщення, які вони орендують на території Нижньої лаври на вулицях Лаврська, 11 та Лаврська, 15.

Читайте також: РПЦ окупувала Києво-Печерську лавру у XVII столітті – ПЦУ повертає своє по праву

Як повідомляв “ВК”, з 2023 року УПЦ МП втратила можливість проводити богослужіння у Верхній лаврі – Успенському соборі та Трапезній церкві. До кінця 2022 року вони перебували у погодинній оренді УПЦ МП, проте державна не продовжила договір користування. 

1 січня представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі.

Тоді анонсували перевірку дотримання пам’яткоохоронного законодавства на території Києво-Печерської та Почаївської лаври, де останні роки відбувалось самовільне будівництво представниками московського патріархату. 

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній вперше провів богослужіння у січні 2023 року з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Великий Київ у Google News

підписатися