УПЦ МП люто ненавидять всі, й УПЦ МП самі у цьому винні – Кошкіна 

Автор: Ольга Даниленко
16:14 03.04.2023

УПЦ МП не засуджували своїх колаборантів та зрадників з 2015 року, Онуфрій не шанував загиблих героїв на Сході України. Тому УПЦ МП люто ненавидять всі – особливо люди, які взагалі особливого стосунку до церкви не мають. 

УПЦ МП люто ненавидять всі, й УПЦ МП самі у цьому винні – Кошкіна 

Так прокоментувала акції протесту проти УПЦ МП під Києво-Печерською лаврою та подальшу долю УПЦ МП в Україні головна редакторка Lb.ua Соня Кошкіна, яка написала багато праць на релігійну тематику.  

Вона також нагадала, що у 2015 році, коли у Верховній Раді поминали хвилиною мовчання українських героїв, яки загинули на Сході України та Героїв Небесної сотні – демонстративно не встали тільки три людини – це предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій, єпископ Обухівський Баканіч і настоятель Леонівського собору Черпанов.  

Насправді вони самі культивували весь цей ґрунт, вони культивували його багато років. Вони довели ситуацію до такого стану, що їх просто всі люто ненавидять. Особливо люди, які взагалі особливого стосунку до церкви не мають. Як би вони вчасно й адекватно засуджували своїх зрадників, своїх колаборантів. Колаборанти, зрадники на болота (територія РФ, – ред.) збігли митрополитів три штуки! Три штуки митрополитів зараз у Росії. Я вже мовчу про батюшок, настоятелів соборів – їх там взагалі ціла купа. Вони удали, що вони нічого не помічають”, – зазначила Кошкіна в ефірі “Радіо NV”. 

Вона також додала, що УПЦ МП з блискавичною швидкістю засудили архімандрита Авраамія, який перейшов до ПЦУ й очолив чоловічий монастир ПЦУ у Києво-Печерській лаврі. При цьому УПЦ МП досі не засудили Кримського Лазаря, який здав понад 1000 кримських парафій під порядкування Москви після окупації АРК. 

 Вони робили все для того, щоб ігнорувати проблеми, які виникли в середині й відповідно все воно полізло на верх. І відповідно таке до них ставлення. Вони самі у цьому винні от і все”, – наголосила Кошкіна. 

Читайте також:  РПЦ окупувала Києво-Печерську лавру у XVII столітті – ПЦУ повертає своє по праву

Нагадаємо, представники УПЦ МП мали покинути територію Києво-Печерської лаври ще 29 березня. Однак, на територію Лаври з’їхалися віряни УПЦ з різних регіонів, поліція проводила обшук автомобілів, що вивозили майно.

Мінкульт вже двічі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Також правоохоронці порушили кримінальне провадження щодо представників московського патріархату за перешкоджання журналістській діяльності.

Як повідомляв “ВК”, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, Києво-Печерська лавра є власністю громадян, а представники московського патріархату мають виконувати закони України.

Читайте також: Паша Мерседес: Хто такоє РНБО? Сєводня єсть, завтра нєту

Великий Київ у Google News

підписатися