Бережіть свої дані: киянам дали рекомендації, як не стати жертвою хакерської атаки

Автор: Вікторія Мілюта
02:17 15.05

Хакери зараз є однією з небезпек сучасного інтернету – вони зламують акаунти користувачів мережі і отримують їхню персональну інформацію.

Бережіть свої дані: киянам дали рекомендації, як не стати жертвою хакерської атаки
Світлодіодне освітлення

Як зазначають у кіберполіції, для безпечного користування інтернетом необхідно бути обізнаними щодо основних методів кібератак і способів захисту від них.

Щоб вберегти свої дані, необхідно дотримуватись наступних порад.

Зловмисники нерідко використовують «брутфорс» – метод зламу акаунтів, при якому спеціальна програма здійснює систематичний перебір усіх можливих комбінацій логінів та паролів для пошуку правильного.

Тож слід встановлювати унікальні складні паролі. Також потрібно вмикати двофакторну автентифікацію, де для цього є технічна можливість.

Читайте також: Apple попередила про масштабну хакерську атаку на айфони

Для компаній та установ можуть становити загрозу атаки DDos – це тип хакерського нападу, при якому велика кількість запитів одночасно надсилається до цільового сервера, призводячи до перевантаження. Такі атаки припиняють нормальне функціонування сайтів, застосунків та інших ресурсів.

Також внаслідок зараження комп’ютерним вірусом ваш комп’ютер, смарт-телевізор або навіть автівка можуть стати частиною ботнет-мережі зловмисників. Такі пристрої без відома власників можуть сприяти DDoS-атаці. Щоб цьому запобігти, треба своєчасно оновлювати всі пристрої та програмне забезпечення, а також використовувати антивірусні програми.

Нагадаємо, несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем передбачає кримінальну відповідальність, за це хакер може «сісти» на 15 років.

Великий Київ у Google News

підписатися