«ЄС» в Київраді виступає проти розгляду питань стосовно Бабиного Яру без громадських слухань

Автор: Марія Супрун
20:05 13.05

Міська влада має організувати громадські слухання щодо увічнення пам’яті тих, хто загинув у Бабиному Яру під час Другої Світової війни, аби уникнути будь-яких спекуляцій довкола цієї теми, і тільки потім виносити на голосування Київради відповідні питання.

«ЄС» в Київраді виступає проти розгляду питань стосовно Бабиного Яру без громадських слухань

Про це повідомляють у фракції «Європейської Солідарності» у Київраді.

«Ми обіцяли громаді, депутатському корпусу, що ми повернемося до питання Бабиного Яру тільки після того, як будуть проведені громадські слухання з активістами і експертами. Наразі цього не відбулося. Тому розгляд будь-яких питань, які стосуються Бабиного Яру є несвоєчасним, більше того – це буде обманом тих людей, яким ми обіцяли, що не будемо цього робити», – наголосив лідер фракції «Європейська Солідарність» у Київраді Володимир Прокопів.

У «ЄС» підкреслили, що є всі підстави вважати, що проект за участі російських олігархів буде використаний як зброя проти України. Аби нав’язати нам і світові російське бачення Другої світової війни і ролі в ній України.

«На сьогодні в суспільстві обговорюється дві концепції увічнення пам’яті тих, хто загинув у Бабиному Яру під час Другої Світової війни. Перша створена українськими вченими за підтримки української держави. Друга – за ініціативи та коштом проросійських олігархів, а також наближених людей до Володимира Путіна. Деякі з олігархів, які фінансують цей проект, перебувають під американськими санкціями. «Європейська Солідарність» категорично проти спроб країни-агресора створити меморіальний комплекс Бабин Яр, який може бути використаний для дискредитації України та українців. Тому ми вважаємо, що проект Бабиного Яру має бути під контролем нашої держави і нашого суспільства», – зазначив депутат «Європейської Солідарності» Сергій Таран.

Фракція «ЄС» переконана, що будь-які роботи на території Бабиного Яру мають пройти через громадські обговорення, через фахові професійні презентації, через слухання, які б ніколи потім не викликали питань і сумнівів, що цей проект буде використано для дискредитації української держави.

Читайте такожДепутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Як повідомлялося, 14 травня на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, за пам’ятником “Менора” відкриють скандальну синагогу-маф у вигляді книжки. Це частина російського проекту меморіалізації Бабиного Яру. Її будівництво не обійшлося без скандалу.

Нагадаємо, Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.

Синагога – не єдиний об’єкт, який будується на території Бабиного Яру за кошти російських олігархів. У вересні 2020 року  команда скандального російського режисера Іллі Хржановського представила нові інтерактивні та віртуальні проєкти, а на місці майбутнього музею відкрили аудіовізуальну інсталяцію.

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.

Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яр. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...