Як повідомляє кореспондент “Великого Києва”, культова споруда зводиться у межах підготовки до 80-х роковин з часу трагедії, її відкриття очікується найближчим часом.
Згідно проектів документів синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Дозвіл на її зведення видав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та відповідно міський Департамент охорони культурної спадщини КМДА. А проектом займалася швейцарська архітектурна студія Manuel Herz Architects.
До будівництва цього приватного об’єкта дотичні російські мільярдери єврейського походження, які ведуть успішно бізнес у путінській Росії. Спорудження відбувається під постійним наглядом охорони.
Синагога зроблена у вигляді розсувної книги-панорами. Одна зі стін споруди встановлена на рейках і її можна трансформувати.
Стіни синагоги прикрашені єврейськими молитвами і благословенням, на стелі намальовані сузір’я. Наразі майстрині наводять останні штрихи.
Читайте також: Депутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна
Під час будівництва не обійшлося без скандалів. Нагадаємо, раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям та розпочали зведення синагоги.
Синагога – не єдиний об’єкт, який будується на території Бабиного Яру за кошти російських олігархів. У вересні 2020 року команда скандального російського режисера Іллі Хржановського представила нові інтерактивні та віртуальні проєкти, а на місці майбутнього музею відкрили аудіовізуальну інсталяцію.
Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського. Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.
Наразі, кияни вимагають підтримки українського проекту меморіалізації Бабиного Яр. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.