Скандальна синагога-маф у Бабиному Яру матиме вигляд книжки

12:31 24.01.2021

Скандальна синагога, що значиться в документах як “МАФ”, та яку планують звести на Кирилівському православному кладовищі, буде мати вигляд книжки.

Скандальна синагога-маф у Бабиному Яру матиме вигляд книжки

Про це розповів архітектор проєкту Мануель Герц в інтерв’ю «Українській правді. Життя».

Синагога буде розташовуватися недалеко від пам’ятника “Менора” та центральної частини Бабиного Яру. Її планують відкрити до 80-х роковин трагедії або ближче до квітня 2021 року. 

Якщо осмислити синагогу в її найчистішій суті, ми можемо розглядати її як книгу. Під час релігійної служби, збір, Міньян збирається, щоб колективно прочитати книгу. Це Сидур або, звичайно, Біблія…І саме це поняття визначає дизайн нової синагоги”, – каже архітектор. 

Нагадаємо, Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. Крім того, священники УПЦ МП виступили проти будівництва синагоги на Кирилівському кладовищі.

Також з’явилась інформація, що синагогу-маф в Бабиному Яру хочуть побудувати без жодних громадських слухань.

Читайте також«Виключіть мікрофон», «російські пропагандисти» — як керівництво Меморіального Центру «Бабин Яр» погрожувало за незручні питання Іллі Хржановському

Великий Київ у Google News

підписатися