Розкрадання коштів на закупівлях ліфтів – в комунальному підприємстві проходять обшуки

Автор: Марія Супрун
15:52 16.09

У четвер, 16 вересня 2021 року, прокуратура міста Києва проводить обшуки у приміщеннях комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» та у постачальника, в межах кримінального провадження щодо розкрадання коштів на закупівлях пасажирських ліфтів.

Розкрадання коштів на закупівлях ліфтів – в комунальному підприємстві проходять обшуки

Як повідомили у прокуратурі, комунальне підприємство у період з 2019 по 2021 роки перерахувало 9,9 млн грн на рахунки товариства за постачання пасажирських ліфтів. Постачальник у свою чергу перерахував вказані грошові кошти на рахунки інших товариств начебто на придбання комплектуючих до ліфтів. У той же час, вказані суб’єкти господарювання не є виробниками комплектуючих та не здійснювали їх придбання.

Таким чином, встановлено, що фінансово-господарські операції із постачання комплектуючих до ліфтів здійснювались виключно з метою обготівкування грошових коштів, отриманих від комунального підприємства шляхом здійснення удаваних правочинів з умовним продажем товарів.

З метою встановлення всіх обставин у службових приміщеннях комунального підприємства та фірми-постачальника проводяться обшуки.

Водночас, у КМДА кажуть, що правоохоронці проводили черговий обшук у КП «Житлоінвестбуд-УКБ» щодо господарських операцій, що ніколи не здійснювались комунальним підприємством.

Директору КП вручили ухвалу, в якій були зазначені недостовірні дані. Зокрема, щодо начебто придбання комплектуючих до ліфтів ТОВ «ММ-Ліфт», ТОВ «М-Монтажліфт», ТОВ «Ліфт- Експрес», ТОВ «Джерсан».

«Однак із такими компаніями комунальне підприємство не здійснювало жодних операцій. За кошти підрядників «Житлоінвестбуд-УКБ», на виконання договорів комісії із підрядними компаніями, закупив 4 ліфти на об’єкти будівництва у ТОВ  «Карат – Ліфткомплект»», – пояснили в комунальному підприємстві.

При цьому всі ліфти були отримані та передані підрядним організаціям. Три з них уже встановлені на об’єктах будівництва, четвертий готують до встановлення.

Як повідомлялося, днями прокуратура також провела обшуки в Департаментах КМДА за фактом незаконної передачі земельних ділянок у центрі Києва. У результаті обшуків було вилучено документацію 20-річної давнини.

Нагадаємо, що постійні обшуки у структурних підрозділах міської адміністрації у КМДА розцінюють як системний тиск на міську владу та спроби дестабілізації її роботи. Так, за останні місяці силовики обшукали низку комунальних підприємствах столиці. Зокрема “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу. Також з обшуками прийшли у “Київавтодор” та “Київводоканал“. Крім того з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.

Кличко назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Також він вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА.

Великий Київ у Google News

підписатися