“Столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Кличко “роздав” за обшуки

Автор: Тетяна Сененко
11:50 13.05

Мер Києва Віталій Кличко назвав обшуки на комунальних підприємствах тиском на столичну владу і придушенням місцевого самоврядування. А також особистим тиском на нього.

“Столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Кличко “роздав” за обшуки

Про це він сказав сьогодні, на засіданні Київради

«Що стосується подій навколо міської влади. Протягом останніх двох днів правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу. Такого не було в Україні навіть у махрові часи Януковича! Вриваються на комунальні підприємства, додому до їх керівників. Це якісь нальоти!» – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що тільки за останніх два дні обшуки відбулися в «Київзеленбуді», в КП «Спецжитлофонд», у «Київавтодорі», в «Київському інституті земельних відносин», «Київміськсвітлі». А також – у департаментах земельних ресурсів і соціальної політики.

«Сьогодні о шостій ранку увірвалися додому до головного архітектора Києва. Приходили додому і до голови виконкому партії «УДАР». Шукають корупцію?! Як блискавично і масово знайшлися якісь «справи», що не витримують жодної правової критики. Я завжди акцентував на тому, що в нашій роботі нульова толерантність до корупції. І міська влада завжди відкрита і співпрацює в цьому напрямі з правоохоронними органами. Насправді те, що відбувається, – це тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування. Тиск на мене особисто! І скажу, з чим він пов’язаний. Бо Київ вивчає питання про запровадження виконкомів. Коли громада і управління містом не залежать від вказівок і волі Банкової. І цього дуже не хочуть. Не хочуть, щоб Києвом керував мер, обраний киянами, а не призначений центральною владою казачок!» – підкреслив Віталій Кличко.

Читайте також: Банкова “наїхала” на Кличка. Претензій кілька

Мер Києва пояснив, що це і стало причиною розгортання брудної кампанії – з обшуками, потоками брехні і маніпуляціями, спробою дестабілізувати роботу міської влади.

«У таких випадках звертаються до гаранта Конституції щодо забезпечення дотримання законності. Але тут зрозуміло, що такі дії схвалені на найвищому рівні. Я звертаюся до правоохоронних органів. Коли ви виконуєте чиїсь накази і доручення, – злочинні накази, і ви це знаєте, – пам’ятайте, що рано чи пізно доведеться відповідати за законом! Тому не треба так брутально його порушувати. А тим, хто хоче мене, так би мовити, «потренувати», скажу: я тренувався, ще коли ви в школу ходили. Тому перебуваю у відмінній формі! І підкреслю: я переконаний, такі дії щодо міської влади не залишаться без уваги і оцінки наших міжнародних партнерів. Бо про яку демократію і місцеве самоврядування ми можемо говорити?! Цей «серіальчик» не покращує імідж України як європейської держави. Сценарій – непрофесійний, треба коригувати», – додав Віталій Кличко.

Нагадаємо, починаючи з вчорашнього дня прокуратура обшукує низку столичних комунальних і приватних підприємств

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...