Кличко пішов в наступ: вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА

Автор: Галина Ворона
17:54 17.05

Мер Києва Віталій Кличко назвав події, які розгортаються навколо міської влади останніми тижнями, підготовленою похапцем заангажованою акцією, адже перевірки і обшуки проходять переважно за матеріалами, які передало саме місто. Тому він вимагає від правоохоронних органів звіту про статус справ, щодо яких КМДА передавала матеріали за результатами внутрішніх аудитів.

Кличко пішов в наступ: вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА

Відео заяви він оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, аудити здійснюються регулярно. Так, із 2015-го Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА провів 385 перевірок і передав правоохоронцям матеріали за 316 об’єктами аудиту.

Мер зауважив, що за даними міської влади, на сьогодні за цими матеріалами зареєстровані 168 кримінальних проваджень або матеріали долучені до справ, порушених раніше. За всіма кримінальними провадженнями правоохоронці підготували 52 повідомлення про підозру. За 27 – передали обвинувальні акти до суду.

Але питання: яка ситуація з іншими справами? Бо сьогодні перевірки і обшуки здійснюють переважно за тими матеріалами, що передали ми самі! Про ті порушення, що виявили ми самі! Так чим займалися правоохоронні органи? Чи тільки раптом дійшли руки, бо прийшла весна? По деяких справах місто передало матеріали ще 2 роки тому. Наприклад, по Департаменту соцполітики. А деякі комунальні підприємства і структурні підрозділи вже надавали документи на вимогу правоохоронців. Зараз ті прийшли шукати знову! Тепер беруть копії тих документів, які є у правоохоронних органах”, – наголосив Віталій Кличко.

На його думку, події, які розгортаються навколо міської влади останніми тижнями, виглядають як підготовлена похапцем заангажована акція, аби підняти галас і облити брудом столичну владу та мера особисто.

Скажу одне: ви зараз провертаєте ту ж схему, що робив Янукович із Черновецьким. Бо “креативні” юристи цієї спецоперації – ті ж самі. Але ж врахуйте: я вам – не Черновецький! А от ви – таки наступники Януковича! Пам’ятаєте де він зараз?!” – додав Віталій Кличко.

Читайте також: Банкова “наїхала” на Кличка. Претензій кілька

Нагадаємо, минулого тижня у столиці обшукали низку КП, зокрема “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу, а також колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.

Мер відреагував, та сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”.

Та обушки продовжились – прокуратура завітала до Департаменту містобудування та архітектури, обшукали також “Київський Метрополітен”

Великий Київ у Google News

підписатися