Поліція не діє: до суду подали скаргу щодо незаконного знесення садиби 1860-х на Жилянській

Автор: Ольга Даниленко
11:58 27.06.2023

Пам’яткоохоронець Києва Дмитро Перов написав скаргу до Голосіївського райсуду на бездіяльність Національної поліції щодо незаконного знесення історичної забудови на Жилянській, 47. За два дні забудовник “Ковальська” зніс садибу 1860-х років.

Поліція не діє: до суду подали скаргу щодо незаконного знесення садиби 1860-х на Жилянській
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив сам громадський діяч та співзасновник памяткоохоронного хабу Цегла Дмитро Перов. До поліції стосовно демонтажу садиби він звертався на минулому тижні – 21 червня.

За фактом бездіяльності Національної поліції України щодо невідкриття кримінального провадження за фактом самовільного зносу найстарішого будинку на вул. Жилянська – подано скаргу до Голосіївського районного суду міста Києва. Будемо домагатися відповідальності для зухвалого забудовника”, – повідомив Перов на своїй сторінці у Facebook.

Замість історичної будівлі компанія-забудовник “Ковальська”планує звести бізнес-парк Nuvo Business Park площею понад 88 тис. м² – офісні центри, апартаменти та комплекс торгово-сервісних послуг.

Коли компанія забудовник “Ковальська” почала зносити будинок, памяткоохоронець наголошував, що будинок-садиба є одним із найстаріших прикладів забудови вулиці тому його знесення незаконне.

Однак, у КМДА вважають що будинок-садиба 1860-х років на Жилянській, хоча й був у списку на мораторій на реконструкцію історичних будівель, не має історичної цінності, тому її й знесли. Також у КМДА зазначили, що представники забудовника “Ковальська” не погоджували з КМДА проєктну документацію на будівництво по вулиці Жилянській, 47.

Довідка: будинок-садибу по вулиці Жилянській, 47 збудували у 1860-х. Деякий час у будівлі розміщувалася адміністрація молокозаводу, який працював поруч. У ХІХ ст. садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського та ймовірно використовувалася для проживання працівників.

Читайте також: Верховний суд вирішить, чи дозволяти забудовнику звести “бетонні джунглі” біля музею “Пирогове”  

Нагадаємо, забудовник досі не реставрував напівзруйновану київську пам’ятку культурної спадщини – старовинну садибу Багговута на Лук’янівці. Будівельна компанія “Київміськбуд” зобов’язувалася відновити особняк до 2020 року.

Київські активісти наголошують, що забудовник очікує на повне руйнування особняка ХІХ століття, аби побудувати 25-поверховий житловий комплекс, запланований ще у 2017 році.

Як повідомляв “ВК”, історія із незаконною забудовою по вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 тривала понад 4 роки. Лише влітку 2023 року суд визнав нікчемними зазіхання забудовника на будівництво трьох 25-поверхневих ЖК “Нова Слобідка” на березі Дніпра по вул. Микільсько-Слобідській, 7-9. Рішення не підлягає оскарженню. 

Великий Київ у Google News

підписатися