У КМДА вважають, що будинок-садиба 1860-х років на Жилянській не має історичної цінності, тому й знесли

Автор: Ольга Даниленко
19:32 22.06.2023

Представники Департаменту культурної спадщини КМДА заявили, що будинок-садиба 1860-х років на Жилянській, 47 не має історико-культурної цінності та автентичності, тому садибу й зніс забудовник “Ковальська”.

У КМДА вважають, що будинок-садиба 1860-х років на Жилянській не має історичної цінності, тому й знесли Фото: Д.Перов
Світлодіодне освітлення

Таку відповідь представники Департаменту культурної спадщини Київської міської державної адміністрації надали на запит журналістів “Твоє місто”.

У Департаменті КМДА підтвердили, що будинок-садиба на Жилянській, 47 був у списку на мораторій на реконструкцію історичних будівель що унеможливлювало його знищення, як будівлі ХІХ-ХХ ст. до повного дослідження та визначення історичної й культурної цінності.

Тому вони провели огляд та фотофіксацію будинку 1860-х років на Жилянській, 47 й встановили, що історична садиба не розкриває історико-культурної, мистецької й художньої цінності та автентичності. Через це, представники КМДА не внесли будинок-садибу на Жилянській до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

За первинним візуальним оглядом даного об’єкту було встановлено, що будинок відноситься до рядової забудови, не має яскраво виражених архітектурних стильових ознак та відповідного декоративного оформлення”, – йдеться у відповіді.

Коли два дні тому компанія забудовник “Ковальська” почала зносити будинок, громадський діяч та співзасновник пам’яткоохоронного хабу “Цегла” Дмитро Перов наголошував, що будинок-садиба є одним із найстаріших прикладів забудови вулиці тому його знесення незаконне. Він навіть написав заяву у Національну поліцію стосовно незаконного демонтажу.

До речі, замість історичної будівлі компанія-забудовник “Ковальська”планує звести бізнес-парк Nuvo Business Park площею понад 88 тис. м² – офісні центри, апартаменти та комплекс торгово-сервісних послуг.

Також, у відповіді журналістам, представники Департаменту КМДА зазначили, що представники забудовника не погоджували з КМДА проєктну документацію на будівництво по вулиці Жилянській, 47.

Тому Департамент КМДА підготував лист до Мінкульту про надання інформації щодо погодження науково-проєктної або проєктної документації на містобудівні роботи.

На таку відповідь від представників Департаменту культурної спадщини КМДА вже емоційно відреагував пам’яткоохоронець Дмитро Перов:

 Віталій Кличко – ти шо й%бнувся?? Чи це тебе вже власний Департамент охорони культурної спадщини КМДА підставляє?”,написав він на своїй сторінці у Facebook.

Довідка:

будинок-садибу по вулиці Жилянській, 47 збудували у 1860-х. Деякий час у будівлі розміщувалася адміністрація молокозаводу, який працював поруч. У ХІХ ст. садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського та ймовірно використовувалася для проживання працівників.

Читайте також: Забудовник досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року

Нагадаємо, вчора будівельна компанія “Ковальська” продовжувала зносити будинок-садибу 1860-х років у Києві по вулиці Жилянській, 47. На цю будівлю депутати Київради накладали мораторій на демонтаж або перебудову.

Як повідомляв “ВК”, у листопаді 2021 року депутат Київради в “ЄС ”, заступник голови КМДА Володимир Прокопів вчергове звертався до Мінкульту із вимогою занести до державного реєстру майже півтори тисячі історичних будівель у Києві, які вже кілька років чекають своєї черги.

Великий Київ у Google News

підписатися