Найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?

20:14 02.05

Великодні свята несуть не лише радість та надію, але й завдання підтримати тих, хто захищає нашу країну. Засновник Благодійного Фонду “Шалені Волонтери” Олег Панчук, у етері Прямий FM розповідає про важливість правильного підходу до допомоги нашим воїнам на фронті.

Найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?
Світлодіодне освітлення

Бо часто солдати стикаються із ситуацією, коли їм передають геть не те, на що дійсно є запит.

З наближенням Великодня волонтерські групи додатково активізуються. Однак, Олег Панчук застерігає від недбалого підходу до відправлення допомоги на передову. Показовими є паски та крашанки. За словами волонтера, попри те, що воїнам приємно отримувати смаколики та символи свята, неорганізована передача пасок є скорше проблемою, аніж благом.

По-перше, паски, як і будь-які інші продукти харчування, мають обмежений термін придатності та можуть швидко псуватися. Це створює ризик того, що вони можуть не дістатися до воїнів у придатному стані. Їжу доведеться викинути. А це вже може стати об’єктом провокації з боку противника:

“Ну знаєте, виникають питання завжди: це скоріш за все, провокації наших ворожих ресурсів. Що ось — викидають. Ну, знаєте, коли людина готує оте, що ми там возимо. Там вареники, налисники — усе це домашнє ми завозимо. І людина, коли це готує, вона віддає останнє. Скажімо, віддає душу. І коли бачить, що це викинули, то ми завтра від цієї людини не побачимо донат ні на дрон, ні на мавік, ні на варене яйце. Тому що вона розчарується. І на цьому ворожа інформація і будується — щоб зламати волонтерську спільноту.”

Часто запити військових стосуються побутових речей або будівельних матеріалів — для покращення умов в окопах. За словами Панчука, на фронті знаходять застосування абсолютно всьому.

“Зараз більшість хлопців так із нами практикують, що пишуть нам все підряд. Ми там сильно не розбиваємо, що “от що це гвалт. Ми не можемо цього разу довести, ми довезем наступним. Але ми зберемо максимум, щоб провести. Цвяхи — потрібні будівельні цвяхи, саморізи — от ми беремо і збираємо.””

Однак, у центрі уваги все одно залишаються дрони.

“Зараз потрібна бусоль. Хто не знає, це така штука, яка наводить приціл гармати. Ми не можемо два місяці на неї виділити кошти. Зібрати, щоб її купити. Ну вона коштує всього-навсього двадцять – двадцять п’ять тисяч гривнями. І ми не можемо. Ну, в нас зараз потужно все йде FPV-дрони. Все, що ми можемо зібрати. Ми запускаємо під дрони, дрони, дрони, тому що бусоль – це добре, а  FPV…”

Детальніше про запити військових сьогодні — у етері Прямий FM.

 

Великий Київ у Google News

підписатися