Священнослужитель на Київщині виготовляє fpv-дрони для ЗСУ: з нуля складати значно дешевше

Автор: Любава Лисичкіна
21:34 02.05

У період воєнного стану запускати дрон на вулиці не можна. Але пастор вигадав спеціальну конструкцію, щоб випробувати БПЛА і перші польоти пташка виконала завдяки ній.

Священнослужитель на Київщині виготовляє fpv-дрони для ЗСУ: з нуля складати значно дешевше Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як ідеться, місяць тому пастор Максим Гавриленко виготовив свій перший fpv-дрон. Як скласти конструкцію докупи, чоловік розумів, бо має фах у галузі електроніки. До того ж, нещодавно пройшов курс “Народний дрон”, де навчають, як складати коптери вдома.

“Я займаюся тим, що проповідую слово господнє, але я також хочу бути корисним для війни. Вивчив усе, що там було написано. але я ще мав свій фах передача даних, тобто, електроніка. я добре вмію паяти, розуміюсь – як це все працює. Опанувати треба – як воно літає”, – розповів Максим Гавриленко.

За словами пастора, перший дрон збирався два дні. Зараз на зборку дрона йде 4 години, якщо є всі комплектуючі. Це  маневрений і швидкий дрон, який має на собі камеру для дистанційної розвідки. Щоб дрон зміг понести на собі різні вибухові подарунки, наступні апарати Максим старається зробити більш вантажопідйомними.

“Він здатний підняти і летіти на відстань до 30 кілометрів протягом 20 хвилин з грузом 1 кілограм 600 грам. протитанкова граната, яку на нього навішують, вона важить трохи більше одного кілограма. Він здатний принести гранату в окоп. Це зброя. Але для мене це можливість допомогти технічно”, – розповідає пастор, який виготовляє FPV-дрони Максим Гавриленко.

На початку закупили деталі власним коштом для невеликої серії безпілотників. Але у планах – зробити виробництво масовим, щоб ефективно допомагати нашому війську. Вартість цього fpv-дрона – орієнтовно 16 тисяч. З нуля складати дрон значно дешевше, аніж купувати готовий, розповідає дочка пастора – Єлизавета.

“Наприклад, готовий комплект вартує порядка 25-28 тисяч гривень, то коли ми отак виготовляємо за 16 тисяч, то різниця відчутна. Ми закупляємо, власне, по запиту військових. Уже випробувані деталі, конкретні”, – зазначає волонтерка Єлизавета Савсюк.

Призначення виготовленого священнослужителем апарата вирішуватимуть військові безпосередньо на полі бою, дрон уже поїхав на Донеччину до підрозділу 5-ї окремої штурмової київської бригади. Там пташку випробують.

До слова, найкраще для фронту: Як правильно допомагати нашим воїнам?

Великий Київ у Google News

підписатися