Попри заборону Київради, забудовник “Ковальська” зносить садибу 1860-х років на Жилянській

Автор: Ольга Даниленко
14:34 19.06.2023

У Києві по вулиці Жилянській, 47 будівельна компанія “Ковальська” почала зносити будинок-садибу 1860-х років. На цю будівлю депутати Київради накладали мораторій на демонтаж або перебудову. Однак “Ковальська” планує знести історичну садибу та збудувати багатофункціональний бізнес-парк.

Попри заборону Київради, забудовник “Ковальська” зносить садибу 1860-х років на Жилянській
Світлодіодне освітлення

Також, будинок на Жилянській, 47 є у так званому списку мера столиці Віталія Кличка щодо 100 цінних історичних будівель культурної спадщини Києва.

Однак, замість історичної будівлі компанія-забудовник “Ковальська” планує звести  бізнес-парк Nuvo Business Park площею понад 88 тис. м² – офісні центри, апартаменти та комплекс торгово-сервісних послуг.

Про початок руйнування будинку повідомив громадський активіст та співзасновник пам’яткоохоронного хабу Цегла Дмитро Перов.

У 2021 році історичний будинок потрапив до т.зв. Списку Кличка по культурній спадщині. Тоді – в протихід рішенню РНБОУ, Віталій Кличко сформував список 100 цінних історичних будівель, а Київська міська рада наклала мораторій на їх демонтаж або перебудову. До цього списку потрапила і садиба на вул. Жилянській, 47 – як один із найстаріших прикладів забудови вулиці. На місці історичної пам’ятки Ковальська планує спорудити багатофункціональний комплекс “NUVO”, – наголосив пам’яткоохоронець на своїй сторінці у Facebook.

Довідка: будинок-садибу по вулиці Жилянській, 47 збудували у 1860-х. Деякий час у будівлі розміщувалася адміністрація молокозаводу, який працював поруч. У ХІХ ст. садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського та ймовірно використовувалася для проживання працівників.

Дивіться також: Мораторій на реконструкцію історичних будівель: перелік об’єктівй

Нагадаємо, у листопаді 2021 року депутат Київради в “ЄС ”, заступник голови КМДА Володимир Прокопів вчергове звертався до Мінкульту із вимогою занести до державного реєстру майже півтори тисячі історичних будівель у Києві, які вже кілька років чекають своєї черги.

Як повідомляв “ВК”, київські активісти разом із комунальниками привели до ладу пам’ятку архітектури початку XX століття, одну зі старовинних історичних будівель – садибу Пилипа Баккалинського. Лише два роки тому садиба була під загрозою збереження – власник маєтку ТОВ “Амеллін-30” відмовлялося укладати охоронний договір.

Читайте також: Через Садибу Терещенків Верховний суд просить переглянути судову практику

Великий Київ у Google News

підписатися