Забудовник досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року

Автор: Ольга Даниленко
15:45 21.06.2023

Забудовник досі не реставрував напівзруйновану київську пам’ятку культурної спадщини – старовинну садибу Багговута на Лук’янівці. Будівельна компанія “Київміськбуд” зобов’язувалася відновити особняк до 2020 року. Можливо, забудовник очікує на повне руйнування особняка ХІХ століття, аби побудувати 25-поверховий житловий комплекс, запланований ще у 2017 році.

Забудовник досі не реставрував садибу Багговута, хоча мав відновити її до 2020 року
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє “ВК”.

Сьогодні, у 2023 році одноповерховий цегляний будинок у стилі модерн що на Багговутівській, 16, досі знаходиться в аварійному стані, існує велика ймовірність його руйнування.

Дах садиби місцями зруйнований, стіни у жалюгідному стані, на фундаменті величезні тріщини, а через постійне підтоплення він продовжує руйнуватися. Тим часом будівельні роботи на території продовжуються.

У 2017 році компанія “Київміськбуд” (президент – Ігор Кушнір) збиралася знести садибу і побудувати 25-поверхівку.

Київська громада чинила активний супротив знесенню історичного особняка.

Особняку Багговута було надано охоронний договір – режим використання пам’ятки культурної спадщини або її частини, в тому числі території, на якій вона розташована. У договорі вказуються види та терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт.

Тільки тоді забудовник “Київміськбуд” переглянув проєкт і пообіцяв зберегти будинок, провівши реставрацію.

Представники “Київміськбуду” передали права на ділянку своєму “концесіонеру”  – bUd development. Останній поруч будує ЖК Symbol.

Будівництво bUd development здійснюють члени асоціації “Будівельна група “Буд девелопмент”. Директором цієї асоціації є Олексій Прокопенко, однак за інформацією журналістів, житло під управлінням bUd development зводять народний депутат із вже неіснуючої проросійської фракції ОПЗЖ Вадим Столар, президент “Київміськбуду” Ігор Кушнір і співвласниця Stolitsa Group Владислава Молчанова.

Згідно з охоронним договором, власник – компанія забудовник зобов’язувалася відновити напівзруйнований особняк Багговута. Реставраційні роботи мали бути виконані у період до 2020 року.

Проєкт реставрації обирали на конкурсі, в якому перемогло бюро “КТК Буд”.

Однак, садиба досі стоїть не реставрована, а будівельні роботи навколо неї продовжуються.

Київські активісти вважають, що замість реставрації особняка забудовник може його знести. Адже, якщо будівля перебуває в переліку пам’яток архітектури, історії, списках Мінкульту або КМДА, власники доводять її до аварійного стану – зносять й будуть заплановане.

Додамо, “Київміськбуд” довгий час був лідером ринку нерухомості Києва. 80% холдингової компанії належить громаді Києва – Київській міській державній адміністрації, ще 20% – міноритарним акціонерам. Очолює холдингову компанію Ігор Кушнір. За даними журналістських розслідувань, призначення Кушніра в “Київміськбуд” пролобіювали ще у 2012 році “завгосп” біглого президента Віктора Януковича Андрій Кравець та голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін.

Довідка: перша згадка про цегляний будинок у стилі модерн зустрічається в 1843 році. Кому з Багговутів він належав, достеменно невідомо: генералу Леонтію Багговуту, герою війни 1812 року Карлу Багговуту або учаснику Кримської війни 1853-1856 років Олександру Багговуту. Саме на честь перших поселенців – Багговута – свою назву отримала одна з найстаріших вулиць Лук’янівки.

Садиба Багговута споруджувався кількома етапами в другій половині ХІХ – на початку ХХ століття. Побудована у стилі модернізованого історизму з ознаками неоренесансу та елементами цегляного стилю.

Читайте також: Забудовник “Ковальська” попри заборону Київради зносить садибу 1860-х років на Жилянській

Великий Київ у Google News

підписатися