На депутатів Київради тиснуть: хто протягує проєкт Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Автор: Злата Колос
12:27 18.02

На депутатів Київради тиснуть, лобіюючи проголосувати  за російський проєкт реконструкції меморіалу “Бабин Яр” скандального російського режисера Іллі Хржановського, що фінансується мільярдерами РФ

На депутатів Київради тиснуть: хто протягує проєкт Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Деякі з указаних мільярдерів є близькими до Путіна і включені у санкційні списки США.

На цьому наголосив виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс на своїй сторінці у Facebook.

Проєкт передачі землі під реконструкцію меморіалу “Бабин Яр” виноситься на голосування у Київраду вже 23 лютого.

За словами Зісельса деякі депутати від фракції “Голос“ досі продовжують лобіювати проєкт “Бабин Яр” Хржановського та удають, що не знають про існування в власного українського проєкту Бабиного Яру, до розробки якого було залучено 18 вчених, істориків, які об’єднались навколо Інституту історії України НАНУ під керівництвом професора Геннадія Боряка.

“Результат майбутнього голосування у КМР по виділенню додаткових ділянок землі російському проєкту, яке перенесено попередньо на 23 лютого, покаже всій Україні, хто з депутатів КМР та зокрема Голосу підтримує російський проєкт, а хто прислухався до аргументів, проявив незалежність і не злякався тиску, який останні дні йде на багатьох депутатів КМР“, – наголосив Зісельс.

Нагадаємо, на думку виконавчого віцепрезидента Конгресу національних громад України Йосифа Зісельса проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Відомі митці, науковці, громадські активісти у відкритому листі закликають мера Києва Віталія Кличка і Київраду не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр” та не передавати йому землю в користування. 11 лютого за ініціативи депутатів від “ЄС“ був знятий з розгляду Київради проєкт реконструкції “Бабиного Яру“, запропонованого Хржановським.  Депутати від “ЄС“ наголосили, що не можна допустити втручання агресора РФ в історію України.

Додамо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час знімання у Харкові фільму “Дау. Дегенерація” Хржановського, який також є художнім керівником проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, з усім тим, підтримав створення меморіалу Хржановського “Бабин Яр”.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...