Помер ключовий свідок у справі про катування немовлят під час зйомок фільму “Дау”

20:27 22.08.2020

В рамках розслідування кримінального провадження у зв’язку зі скандальними зйомками фільму “Дау. Дегенерація”, де катували немовлят, допитують членів знімальної групи, а також медсестер, які супроводжували дітей на зйомках. А от ключовий свідок – людина, яка підписала дозвіл на участь у зйомках дітей з Харківського обласного будинку дитини, померла.

Помер ключовий свідок у справі про катування немовлят під час зйомок фільму “Дау”

Про це повідомила начальниця Департаменту захисту прав дітей та протидії насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко, пише Цензор.НЕТ.

Допитуються всі причетні до цієї історії. На жаль, помер ключовий свідок – керівник підрозділу охорони здоров’я, який підписав лист про дозвіл участі дітей у зйомках. Але під час слідства були допитані медсестри, які супроводжували цих дітей. Вони кажуть, що нічого поганого там з ними не відбувалося. Звичайно, діти іноді плакали, як це властиво немовлятам. Допити були детальними. Скільки тривали зйомки, яка була температура там, де це відбувалося, чи роздягали під час них дітей чи ні, чи годували їх там, чи плакали вони і так далі”, – пояснила прокурор.

За її словами, призначено низку експертиз, які мають дати відповідь на запитання, чи є в діях знімальної групи склад злочину.

Щоб відповісти на запитання, яке викликало такий широкий резонанс у суспільстві, чи зазнавали діти тортур, призначено низку експертиз. Їх поки не завершено. Такі експертизи належать до категорії складних і займають багато часу. Поки не буде проведено детальне розслідування, не можна стверджувати чи є там склад злочину чи ні”, – додала прокурор.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація” російського режисера Іллі Хржановського, який також є художнім керівником проекту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.

Зеленського просять одуматися та не підтримувати проєкт Меморіяльного центру Голокосту «Бабин Яр», запропонований Хржановським.

До “Дау” російський режисер також здобув популярність завдяки фільму “4”, де є сцена «розваг» сільських бабусь.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...