Кличка і Київраду закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр”

10:18 18.02

Відомі митці, науковці, громадські активісти у відкритому листі закликали мера Києва Віталія Кличка і Київраду не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр” та не передавати йому землю в користування.

Кличка і Київраду закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу “Бабин Яр”

Звернення оприлюднене у Facebook.

Голосування Київради щодо передання в оренду трьох земельних ділянок, за деякими даними, має відбутися 23 лютого.

Автори листа критикують проєкт меморіалізації Бабиного Яру через причетність до російських бізнесменів ­­­­– Михаїла Фрідмана та Германа Хана.

Є вагомі підстави вважати, що цей приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави”, – зазначають митці.

Водночас вони звертають увагу, Україна має власний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, до розробки якого було залучено 18 вчених, істориків, які об’єднались навколо Інституту історії України НАНУ під керівництвом професора Геннадія Боряка.

У листі також зауважили, що створення меморіальної синагоги на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру – це одна з провокаційних ідей МЦГБЯ. Саме ця ідея згадана в листі СБУ як потенційно небезпечна для міжнародного іміджу України.

Наполегливо закликаємо міського голову Києва Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради зняти з розгляду питання про виділення земельних ділянок приватному російському проєкту МЦГБЯ та провести широкі громадські слухання з питання меморіалізації Бабиного Яру на засадах української концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру від робочої групи Інституту історії України НАНУ. Ми наполягаємо на презентації перед депутатами Київради української державної концепції Комплексної меморіалізації Бабиного Яру перед тим, як розглядати будь-які питання, пов’язані з російським проєктом МЦГБЯ”, – закликали автори звернення.

Дане звернення вже зібрало близько сотні підписів. Зокрема, його підтримали письменники Юрій Андрухович та Оксана Забужко, публіцист Віталій Портников, нардепи Мустафа Джемілєв, Володимир В’ятрович та Микола Княжицький, активіст Сергій Стерненко та інші.

Підписала сама і закликаю вас зробити те саме. Тільки разом можемо захистити Бабин Яр від потужної фсбшно-“хржановської” атаки. «No pasarán! Вони не пройдуть! (с)”, – написала Забужко.

Зауважимо, розгляд проєкту реконструкції “Бабиного яру” планували винести на розгляд Київради 11 лютого, але зняли з порядку денного засідання і мер доручив “прокомунікувати з громадою Києва”.

Читайте також: Депутати пропонують Київраді заборонити будівництво проєкту “Бабин Яр“ за гроші олігархів Путіна

Додамо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час знімання у Харкові фільму “Дау. Дегенерація” Хржановського, який також є художнім керівником проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, з усім тим, підтримав створення меморіалу Хржановського “Бабин Яр”. Натомість виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...