Проєкт “Бабиного Яру“ Хржановського – це втручання агресора РФ в історію України – депутат від “ЄС“

Автор: Злата Колос
16:24 12.02

Депутати “Європейської Солідарності“ розуміють ризик втручання країни-агресора РФ в українську історію саме тому ініціювали зняття з розгляду Київради проєкту реконструкції “Бабиного Яру“, запропонованого російським скандальним режисером Іллею Хржановським.  

Проєкт “Бабиного Яру“ Хржановського – це втручання агресора РФ в історію України – депутат від “ЄС“

Про це на своїй сторінці повідомив депутат Київради від “ЄС“ Сергій Таран.

Депутат зауважив, що проєкт Хржановського фінансується мільярдерами РФ, деякі з яких є близькими до Путіна і включені у санкційні списки США. Саме тому депутати вважають, що під приводом “проєкту“ Хржановський просуває російські наративи про українську та світову історію.

Фінансисти цього проєкту – російські мільярдери, деякі з яких є близькими до Путіна, і саме за цю близькість включені у передсанкційні списки США. Виконавці – сумнівні митці та менеджери, які погодилися за великі гроші співпрацювати з проєктом країни-агресора. Є всі підстави вважати, що під приводом “проєкту“ вони б просували російські наративи про українську та світову історію. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру – запорука того, що подібні злочини ніколи не повторяться“, – пояснив він.

Також Таран додав, що замість ініціатив російських олігархів Україна повинна підтримувати розвиток та розширення Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр“ та український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру.

Про нашу історію ми маємо дізнаватися самі, а не від істориків та політиків “з-за поребрика“. Культура та політика пам’яті така ж невід’ємна частина нашого суверенітету, як українці Криму та Донбасу, ця земля та інфраструктура – це все Україна“, – наполягає депутат.

Нагадаємо, проєкт меморіалу “Бабин Яр” критикують за причетність до нього російських олігархів Михайла Фрідмана та Германа Хана. Вони вирішили призначити художнім керівником Меморіального центру російського режисера Іллю Хржановського. Скандал довкола нього розгорівся після знімання фільму “Дау. Дегенерація”. 

Прокуратура відкрила кримінальні провадження в зв’язку з можливим порушенням прав і свобод дітей з дитбудинку, а саме, фактами катування, скоєних під час знімання у Харкові фільму “Дау. Дегенерація” російського режисера Іллі Хржановського, який також є художнім керівником проєкту “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”. Наприкінці літа 2020 ключовий свідок у справі про катування немовлят під час “Дау” помер

Президент Зеленським, з усім тим, підтримав створення меморіалу “Бабин Яр”. Натомість виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс вважає, що проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований Хржановським, є частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України.

Восени 2020 року було ініційовано рух опору проти російської концепції Бабиного Яру. Наприкінці 2020 року стало відомо, що Хржановський намагається домовитися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду всього національного заповідника “Бабин Яр”. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...