Депутати врахували не всі антикорупційні правки НАЗК у законопроєкті № 5655, який наразі очікує підпис або вето президента – НАЗК

Автор: Ольга Даниленко
19:50 12.01.2023

В ухваленому народними депутатами законопроєкті щодо містобудування № 5655 не врахували всі рекомендації НАЗК – є одна, про яку у НАЗК знають. Але остаточні висновки у НАЗК зробити не можуть – текст закону, який очікує підпису або вето президента, досі не оприлюднений.

Депутати врахували не всі антикорупційні правки НАЗК у законопроєкті № 5655, який наразі очікує підпис або вето президента – НАЗК
Світлодіодне освітлення

Таку відповідь надав в.о. голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник на запит народної депутатки від “Слуги народу” Ганни Бондар.

Зокрема, у НАЗК аналізували доопрацьований проєкт закону № 5655, який їм надали депутати 9 грудня 2022 року.

Пунктом 1 частини 24 статті 38 законопроєкту “фактично запроваджується принцип мовчазної згоди щодо відновлення права на виконання підготовчих або будівельних робіт замовником/генеральним підрядником у разі, наприклад, умисного, з метою отримання незаконного прибутку, невиконання своїх обов‘язків уповноваженою особою органу містобудівного контролю”, – пояснив в.о. голови НАЗК.

Цей пункт у НАЗК рекомендували прибрати з проєкту закону № 5655.

Читайте також: Петиція за ветування президентом законопроєкту № 5655 за 6 годин набрала понад 25000 підписів – це рекорд

Однак, остаточні висновки щодо відповідності законопроєкту № 5655 Антикорупційній стратегії у НАЗК зможуть, коли побачать останню редакцію законопроєкту.

Оскільки текст проєкту Закону, направлений на підпис Президентові України, досі не оприлюднений, зробити остаточні висновки про ступінь врахування своїх зауважень у НАЗК не можуть”, – додав Ситник.

Нардепка Бондар у своєму пості додала, що “слугам” перед ухваленням законопроєкту № 5655  казали, що всі рекомендації НАЗК враховані.

“На підкомітеті нам казали, що ВСі зауваження НАЗК зняті, мовляв, на комітеті будуть представники, спитайте. На комітеті представників НАЗК не було (або не повідомили, або не впустили в зум, як і Міністерство культури та інформаційної політики України та Національна Спілка Архітекторів України)”, – наголосила вона на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Хто за допомогою “Слуги” Шуляк проштовхував законопроєкт № 5655

Нагадаємо, скандальний законопроєкт № 5655 який позбавляє забудовника будь-якого державного контролю та обмежує права громадян на оскарження будівництв активно лобіює голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк. 

Вона навіть без попередження навідалася до палати військового, який втратив ноги на “нулі” та мав важкий перелам щелепи аби подискутувати та пояснити йому позитивні норми законопроєкту № 5655. Однак звинуватила у хабарі. Військовий послав її до прокурора та назвав “лобісткою будівельної мафії”.

Проти ухвалення законопроєкту виступали мери міст та селищ, Асоціація міст України, Архітектурна палата Нацспілки архітекторів, Головне науково-експертне управління ВР.  У НАЗК наголошували, що проєкт закону № 5655 не відповідає Антикорупційній стратегії.

Як повідомляв “ВК”, 13 грудня 2022 року, 228 нардепи ухвалили скандальний законопроєкт № 5655 у другому читанні. Голосували “слуги”, ті, хто був обраний від проросійської політичної сили ОПЗЖ, а також нардепи, які входять у депутатські групи “За майбутнє” і “Довіра”.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися